Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
McDonald’s’tan Verilen Whopper Siparişleri Sadece 1 Sent

McDonald’s’tan Verilen Whopper Siparişleri Sadece 1 Sent

Burger King, Whopper Detour kampanyasıyla müşterilerini McDonald's'a götürüp Whopper siparişi vermelerini sağlıyor.

Burger King ikonik burgeri Whopper’ı, hackvertising stratejileriyle hazırladığı kampanyalarla ses getirecek işlere imza atıyor. Geçtiğimiz Black Friday’de Burger King,  Whopper Shopper kampanyasıyla bedava Whopper kazandırmıştı. Öncesindeyse Kuveyt’te hava sıcakları 50 dereceyi aşınca güneş ızgarası tasarlayarak müşterilerine güneşte ızgaralanmış Whopper’lar sunmuştu. Bu kez ise Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirdiği Whopper Detour kampanyasıyla hem müşterilerini hem de McDonald’s çalışanlarını şaşırtmayı başardı.

Peki yalnızca 1 sente Burger King’in leziz Whopper’ına nasıl sahip olunur?

Yapılması gerekenler oldukça basit. En yakın McDonald’s’ın 182 metre (600 ft) çevresinde bulunup Burger King uygulaması üzerinden Whopper siparişi vermek. Ardından geriye sadece, bulunduğunuz noktaya en yakın Burger King’e gidip siparişinizi teslim almak kalıyor.

Size asla McDonald’s’a git demeyiz. Ya da der miyiz? #WhopperDetour

FCB New York’un üstlendiği kampanya bilgi ve teknolojiyi mizahla birleştirmeyi başarıyor. Technomic’in 2017’de yayınladığı rapora göre, Burger King, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık olarak 7,200 restauranta sahipken, McDonald’s bu sayıyı neredeyse ikiye katlayarak 14.000’den fazla restaurantıyla hizmet vermekte. Ülke genelinde nüfusun %75’i, en az bir McDonald’s restoranına 5 km’den daha az bir mesafede yaşıyor. Tam da bu noktada Whopper Detour kampanyası gibi çalışmalarla ezeli rakibi ile itişerek kendini göstermeye devam ediyor.

Künye:

Reklamveren: Burger King
Reklam Ajansı: FCB New York
Yetkili Yaratıcı Yönetmen: Ari Halper
Yardımcı Sanat Yönetmeni: Alex Sprouse, Akos Papp
Canlandırma: Zombie
Yapım Şirketi: O Positive
Yönetmen: Jonathan Klein
Yönetici Yapımcı: Ralph Laucella
Görüntü Yönetmeni: Htat Lin Htut
Kurgu: MackCut
Baş Yapımcı: Gina Pagano

Görsel: Youtube