Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

LEGO DOTS Dikilebilir Parçalarıyla Minik Modacıları Bekliyor

LEGO DOTS Dikilebilir Parçalarıyla Minik Modacıları Bekliyor

Yeni dikilebilir parçalarıyla LEGO DOTS, geleceğin modacılarına kendi yaratımlarını giysilerinde taşıma imkanı sunuyor.

İlk olarak Mart 2020’de tanıtılan LEGO DOTS, kendini ifade etmeyi seven çocuklar için yaratıcılığın sınırlarını genişleten eğlenceli bir sanat ve tasarım aracı. Aynı zamanda yetişkinlerin de tasarımlarını hayata geçirmek için kullandığı bir ürün türü. Temelde, tuval gibi işlev gören bir karo/kare parça ve onun üzerine monte edilebilen yuvarlak hatlı küçük bloklardan oluşuyor. Karoların üzerinde bu minik bloklarla çeşitli desenler yada tasvirler yaratılabiliyor.

lego dots dikilebilir parcalar

Örneğin popüler kültürden bir karakteri ya da kendi soyut desenlerinizi yaratmak için karoyu bir yüzey olarak değerlendirebiliyorsunuz. Ardından çanta, defter, kalemlik gibi eşyalarınızın üzerine veya diğer LEGO bloklarıyla yapılan nesnelerin üzerine bu karoyu bir süsleme olarak yapıştırabiliyor ya da monte edebiliyorsunuz. Şu sıralar Lego DOTS bilezik ya da okula dönüş seti gibi yeni setlerle sunuluyor. En dikkat çekici olan yenilikse “dikilebilir” karo parçalar.

lego dots dikilebilir parcalar

“LEGO DOTS ile kendini anlat”

Yukarıda da bahsettiğim gibi LEGO DOTS süsleme ya da eserinizi sergileme amacıyla eşyalarınızın üzerine ekleyebileceğiniz bir ürün türü. “Modayı yakala” sloganıyla sunulan dikilebilir parçalarla, çocukların moda alanında da motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmesi için imkan tanıyor. Örneğin bir çocuk artık kendi yaptığı bir deseni, ayakkabısının ya da montunun üzerine kolayca dikebiliyor. Karoların yanındaki delikler kılavuz işlevi görüyor ve dikiş işlemini kolaylaştırıyor. Tanıtım videosunu dikkatle izlediğinizde, dikilebilir parçaların yanı sıra doğrudan çantaların üzerine yapıştırılabilen çıkartma gibi karoları da görebilirsiniz.

Özenle seçip Bigumigu’da paylaştığımız LEGO haberlerine buradan göz atabilirsiniz.

Görsel: LEGO