Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

KondZilla’dan 50 Yaş Üstü için İçerikler [Web Summit 2022]

KondZilla’dan 50 Yaş Üstü için İçerikler [Web Summit 2022]

66 milyon aboneli Youtube fenomeni ve Brezilya'nın en büyük dijital topluluğu KondZilla, 50 yaş üstü kitle için içerik üreteceklerini açıkladı.

Web Summit 2022’de “KondZilla: Taking over YouTube” adlı oturumda konuşan KondZilla lakaplı Konrad Cunha Dantas, Z jenerasyonuna yönelik kısa videolar üretmesi için herkesten baskı gördüğünü ancak 50 yaş üzeri insanlar için yeni projeler geliştireceklerini açıkladı.

Dantas, 65.9 milyon abone ve 36.5 milyar görüntüleme ile dünyanın en büyük üçüncü müzik kanalının sahibi. Canal KondZilla aynı zamanda Brezilya ve Latin Amerika’daki en büyük YouTube kanalı. Belki de bir müzik kanalı olarak yola çıktığını söylemek daha doğru olur. Zira bugün geldiği noktada başlı başına bir markaya dönüşen KondZilla’nın bir müzik uygulaması ve Netflix’te üç sezonluk dizisi var.

Brezilya’daki en büyük dijital topluluk haline geldiklerini belirten Dantas, kendilerini örnek alacak girişimlere iki tavsiyede bulundu: “Parasız olarak yola çıktığınız için yatırımcı önemli. İyi partnerleriniz olmalı. Bir de iyi avukatlara sahip olmalısınız. Örneğin biz görsel, müzik ve eğlence alanlarında içerik üretiyoruz. Bu üç alanın da telif hakları, yasal süreçleri birbirinden farklı. Bunlara hakim birileriyle çalışmalısınız.” dedi.

“Spotify listeleri 24 saatte bir değişiyor. Netflix’te ise haftada bir listeler yenileniyor. Biz de haftada bir kendimizi yenileyebilmeliyiz.” diyen KondZilla kurucusu, ekosistemi büyütmek için çalıştıklarını söyledi. Kendilerinden beklenenin aksine Z jenerasyonuna değil 50 yaş üzeri kitleye yöneleceklerini açıklayan Dantas, Z kuşağı için içerik üretenlerin sayısının fazla olduğuna dikkat çekerek “Bu alanda rekabet çok, ben diğer yöne gideceğim.” ifadelerini kullandı.

Görseller: Web Summit, Twitter, Instagram, Youtube