Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Jet Lag Sorunuyla Uğraşmayın Şehri Onunla Yaşayın

Jet Lag Sorunuyla Uğraşmayın Şehri Onunla Yaşayın

Havayolu firması Air France-KLM jet lag sorununa alternatif çözümler sunan uygulaması sayesinde müşterilerinin biyolojik saatine özel deneyimler sunuyor.

Uçakla gerçekleştirilen uzun seyahatlerin sonunda zaman dilimlerinin geçilmesinden dolayı insan vücudunun gece gündüz ritmi bozulur ve jet lag dediğimiz durum ortaya çıkar. Biyolojik saatin gidilen şehre uymamasından dolayı yaşanan fiziksel soruna ilaçlarla çözüm getirilebileceği gibi teknolojinin yardımı da bu rahatsızlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olabiliyor. Re-Timer jet lag sorununa çözüm getiren ve sağlıklı bir uyuma döngüsü oluşturan gözlük olarak piyasada bulunuyor. Havayolu firması Air France-KLM ise geliştirdiği uygulama ile jet lag sorununu ortadan kaldırmıyor, onunla yaşamayı öğretiyor

Air France-KLM yeni uygulaması Jetlag Social Club ile uzun uçuşlar sonrası jet lag yaşayan müşterilerine alternatif çözümler üretiyor. Hizmet şirketin sadakat programı Flying Blue tarafından yaratıldı. Uygulamanın kişiselleştirilmiş çözümler sunması biyolojik saatinizi aniden düzenlemiyor ya da uykunuzu düzenleyen ilaçlar gibi ritminizi değiştirmiyor. Jetlag Social Club şehirde kendi biyolojik saatinize göre yaşamanıza olanak sağlıyor. Gece 3’te kahvaltı yapıp şehri gezmeye çıkmak ya da akşam 9’da yıldızların altında bir öğlen uykusuna yatmak böylelikle mümkün oluyor. Belirlenen seçenekler vücudunuzun ihtiyacına göre şekilleniyor.

 

Jetlag Social Club uygulamasında ilk şehir Tokyo

Şu an için sadece Google Play’de bulunan uygulama kişinin biyolojik saatine uygun kişiselleştirmiş deneyimler sunarak uçuşun getirdiği sersemlikten daha rahat kurtulma olanağı sunuyor. uygulamanın pilot şehri Tokyo olarak belirlendi. Tokyo’yu ziyaret edenler gece veya gündüz fark etmeksizin kendilerine uygun etkinlikleri bulabilecek. Yiyecek, alışveriş, kültür gibi 130’dan fazla deneyimi Tokyo için hayata geçiren şirket, şehri 24 saat canlı tutarken uzun uçuş gerçekleştiren müşterilerinin vücut ritmini bulmasına yardımcı oluyor.

Künye

Ajans: Isobar, Fransa
Yaratıcı Yönetmen: Marc Badinand, Elzear de Trintinian
Metin Yazarı: Thibaud Le Juge De Segrais
Sanat Yönetmeni: Raphael Almazan, Fousseni Magassa
TV Yapımcısı: Diane De Bretteville
Yapım Şirketi: Bandits
Yönetmen: Esteban
Müzik : America Paese Di Dio / M29, Armando Trovaioli

Görsel: Youtube, Google Play