Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

İşin İçinden Çıkanlar – Fatih Çelebi ve Meltem Şahin

İşin İçinden Çıkanlar – Fatih Çelebi ve Meltem Şahin

Akbank sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz İşin İçinden Çıkanlar Instagram canlı yayınında sanatçı Meltem Şahin ve Meditopia'nın kurucu ortağı Fatih Çelebi konuğumuz oldu.

Akbank sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz İşin İçinden Çıkanlar isimli yeni Instagram Live serimizin her programında iki farklı konuğu ağırlıyoruz. Bir tarafta dijital sanat, tasarım ve yaratıcılık alanında ön planda olan isimler diğer tarafta ise genç startup’lardan ve dinamik sektörden kişiler yer alıyor. Fikirlerini, yaratıcılıklarını ve yetkinliklerini dijital dünyanın unsurlarıyla nasıl birleştiriyorlar, bu yolda neler yaşıyorlar kendilerinden dinliyoruz.

İşin İçinden Çıkanlar serisinin ilk programı 4 Şubat’ta gerçekleşti

Kendi alanlarında ufuk açıcı çalışmalar gerçekleştiren konukların yer aldığı canlı yayın Akbank’ın Instagram hesabında gerçekleştiriliyor. Bigumigu Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Pembecioğlu moderatörlüğünde ilerleyen sohbette konuklar da kendi hesaplarından yayına katılıyor. 4 Şubat’ta gerçekleştirilen İşin İçinden Çıkanlar serisinin ilk programında Meditopia’nın kurucu ortağı Fatih Mustafa Çelebi ve sanatçı Meltem Şahin konuklarımız oldu.

Fatih Çelebi ve Meltem Şahin’in işlerine, projelerine ve hayatlarına bir bakış

Yayının ilk konuğu Meditopia’nın kurucu ortağı Fatih Çelebi, zor bir yılı geride bıraktığımızı belirtirken bu süreç içerisinde çalışma standartlarının ve düzenlerinin değiştiğini vurguluyor. Bu kısa süreç içerisinde uygulamanın pozisyonunu ve içeriğini yeniden konumlandıran ekip ihtiyaçlara olabildiğince çabuk cevap veriyor. Fatih de çalışma arkadaşlarıyla birlikte yeni düzene hızlıca ayak uyduruyor.

Meditopia uygulamasının yanı sıra geçtiğimiz yıl boyunca Fatih’in kendi hayatındaki gelişmeler, değişime uğrayan rutin işler ve büyük adımlar konuşulan diğer konular arasındaydı. Bilinçli farkındalık uygulaması olan Meditopia 21 milyondan fazla üyesiyle şu an 100’den fazla ülkede ve 11 dilde kullanılabiliyor.

fatih çelebi

İkinci konuğumuz Meltem Şahin hazırladığı Instagram filtreleriyle, illüstrasyonlarıyla ve karantina döneminki kişisel projesiyle tanıyoruz. Artırılmış gerçeklikle geleneksel sanatçıları buluşturan sanatçı yayında my quarantine friend isimli karantina dönemi el iş çalışmasına değiniyor. Pandemi dönemiyle birlikte değişen koşullarda dijital sanatçı kimliğine sahip olmanın avantajlarını vurguluyor.

Bu dönemde çevrim içi etkinliklerin avantajını gören Meltem, ilerleyen dönemlerde bazı atölyelerini ve etkinliklerini tamamen dijital ortama taşıyabileceğini söylüyor. Sanal sergiler ve yaratım süreci gibi konular konuşulan diğer konular arasında yer alıyor.

İki konuk ağırladığımız yayınımız yaklaşık bir saat sürdü. Akbank Instagram hesabından gerçekleştirilen yayının tamamını aşağıdan izleyebilir ve sohbetin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Görsel: Instagram