Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

İngiltere’de Doğan REMIX Academy İstanbul 29 Mart’ta ATÖLYE’de!

İngiltere’de Doğan REMIX Academy İstanbul 29 Mart’ta ATÖLYE’de!

British Council ve Pozitif işbirliğiyle İstanbul'da düzenlenen REMIX Academy İstanbul, yaratıcı şehirlerin yükselişi ve çığır açan teknolojik gelişmelerden bahsettiği oturumlarla 29 Mart'ta bomontiada ve ATÖLYE'de.

ATÖLYE kendini disiplinler ötesi inovasyon platformu olarak tanımlıyor. Bünyesinde birçok tasarımcı, girişimci, mühendis bulunduran topluluk, bu topluluğun gücünü kullanarak yaratıcılığa ve etkileşime dayanan çalışmalar yürütüyor. Kuruluşundan bu yana strateji, tasarım, teknoloji ve kültür ekseninde farklı deneyim ve fikirleri benimseyen ATÖLYE, ayrıca İstanbul’da yaşayan yaratıcı insanları bir araya getiren etkinlikler de düzenliyor ya da böyle etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Şimdi de 29 Mart’ta British Council ve Pozitif iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenen REMIX Academy İstanbulbomontiada ve ATÖLYE’de gerçekleşiyor.

Hangi Girişimciler Hedef Kitle Gelişimine Yeni Kanal Yaratacak?

REMIX Academy İstanbul; sanat, yaratıcı endüstriler, girişimler, markalar, politika ve dijital teknoloji topluluklarından kişileri ve Birleşik Krallık’la Türkiye’den ortaya çıkan yenilikçi yaklaşımları bir araya getiriyor. Hangi girişimciler hedef kitle geliştirme konusunda yeni kanallar yaratıyor? Hedef kitleleriyle aralarındaki ilişkiyi kullanan, fikirlerini gerçekleştirmede yeni gelir kaynakları geliştirip fikirlerini sürdürülebilir kılan yaratıcı işletmeler kurabilir mi? Kültüre, yaratıcı girişimcilerin fikirlerini geliştirmelerine ve test etmelerine olanak tanıyan, yenilikçi altyapı modelleri nelerdir? Kültür ve sanat kurumları, mevcut ve gelecekteki iklimde amaçlarını gerçekleştirebilmek için neler yapıyor? Tüm bu sorular, yeni iş modelleri, pazarlama teknikleri, yaratıcı şehirlerin yükselişi ve çığır açan teknolojik gelişmeleri REMIX oturumlarında ele alınacak.

REMIX Academy etkinlikleri; Küresel REMIX Zirvelerinin İstanbul ayağını oluşturuyor. Etkinliklerde yaratıcı endüstrilerin geleceğini biçimlendiren fikirler tartışılıyor. Şehir ve ekonomi konularına yaratıcı perspektiflerden bakılıyor. Kültür, teknoloji ve girişimciliğin kesişimi mercek altına alınıyor.

ATÖLYE Kurucu Ortağı Kerem Alper, Design Museum Direktörü Alice Black, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu, Tate Dijital Direktörü Ros Lawler, Royal Shakespeare Company Dijital Gelişim Direktörü Sarah Ellis, British Film Institute Dijital Direktörü Edward Humphrey ve REMIX Kurucu Ortakları Peter Tullin ve Simon Cronshaw’un ilham verici konuşmaları için yerinizi biletinizi almayı unutmayın.

Etkinliğin biletlerine Mobilet’ten erişebilir, etkinlik takvimini ve programını REMIX sitesinden inceleyebilirsiniz.

Görsel: ATÖLYE, Estée Janssens