Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Görünmez Rakip Sahada

Görünmez Rakip Sahada

CALM adlı İngiliz kâr amacı gütmeyen kuruluş, AMV BBDO imzalı yeni kampanyasında kalabalık içindeki yalnızlara futbol sahasından sesleniyor. 

Polonya’da insanların birbirleriyle diyalog kurmasını kolaylaştırmak için sokaklara sohbet bankları yerleştirilirken, Şanghay’da yalnızlara özel akşam yemeği deneyimi sunan bir restoran açılıyor. Dünya genelinde yalnızlık giderek önemli bir sorun haline gelirken, işi resmiyete bindirerek bakanlığını bile kuran ve yaklaşık 3 milyon kişinin yalnız hissettiği tahmin edilen İngiltere’de yalnızlıkla mücadele bir kamu politikasına dönüşüyor. Campaign Against Living Miserably (CALM) adlı kâr amacı gütmeyen kuruluş, AMV BBDO imzalı yeni kampanyasında kalabalık içindeki yalnızlara futbol sahasından sesleniyor.

Şu anda Dünya Kupası’nda bulunan West Ham oyuncusu Declan Rice’ın yer aldığı reklam filminde insanların karşı karşıya kaldıkları akıl sağlığı mücadeleleri ve bunlarla tek başına mücadele etmenin getirdiği izolasyon duygusu bir metafor ile ifade ediliyor. Declan Rice Filmde, Rice’ın görünmeyen bir rakibe karşı mücadelesine yer verilirken kalabalık tribünler önündeki yalnızlığına dikkat çekiliyor. İngiltere’de intiharları önleme üzerine çalışmalar yürüten Calm’ın Ceo’su Simon Gunning Birleşik Krallık’ta her hafta 125 kişinin intihar ettiğini ve bu ölümlerin yüzde 75’inin erkek olduğunu belirtiyor.

Görünmez Rakip 2 adlı reklam çalışması, kuruluşun geçen yıl yayınladığı ağır sıklet boks şampiyonu Tyson Fury’nin yer aldığı ilk reklamının devamı niteliğinde. Fury’nin yer aldığı kampanyanın Nisan 2021- Nisan 2022 dönemi arasında CALM’ın marka bilinirliğini yüzde 50 oranında artırarak yüzde 21’den yüzde 33’e çıkardığı açıklandı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

CALM (@calmzone)’in paylaştığı bir gönderi


Görseller: CALM, Youtube