Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Uçmaktan Korkan Yetişkin Bir Kuş Ne Zaman Cesaretini Toplar?

Uçmaktan Korkan Yetişkin Bir Kuş Ne Zaman Cesaretini Toplar?

Fear of Flying, uçuş fobisi olan genç bir kuşun her türlü engeli aşarak güneye gitme hikayesini konu alıyor.

Animasyon evreni, uyumsuzluğun ve insanın iç dünyasına dair karmaşık gerçeklerin en iyi işlendiği alanlardan. Childline’ın çocukken hissedilen yalnızlığı anlatan filmi Nobody is Normal, Sam Gainsborough’un kaygı bozukluğu nedeniyle yüzü eriyen bir karakteri anlattığı Facing It ve Nata Metlukh’un sosyal tuhaflıkları konu alan Awkward adlı filmi son dönemde karşımıza çıkan en iyi örneklerdendi. Şimdi de uçmaktan korkan yetişkin bir kuşun hikayesini anlatan Fear Of Flying var karşımızda.

Mücadele etmeye karar verilen o an

Fear Of Flying, içgüdüsel olarak yapması beklenen bir aktivite olan uçmaktan korkan bir kuşun yaşamına odaklanıyor. Bu sinirli ve tatlı kuşun adı Dougal. Kahramanımız fobisi nedeniyle o kadar uyumsuz bir yaşam sürüyor ki uçmamak için sıcak bölgelere bile gitmiyor. Tüm kuşlar, daha sıcak olduğu için güneye göç ederken Dougal kara kışı yuvasında geçirmek üzere yiyecek stokluyor. Ta ki bir gün televizyonda kendisi için önemli birini görene dek.

Film Nexus Studios çatısı altında üretim yapan Conor Finnegan tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Film, canlı aksiyon kuklası ile stop-motion tekniği birleştirilerek yaratılmış. Kuş sürüsünün yapımında Fallover Bros ve Renate Henschke’nin imzası bulunuyor. Prodüksiyonda ise 15 kişilik büyük bir ekibin emeği var.

Filmin yapım süreci:

Görsel: Nexus Studios