Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Effie Studio’da Ödüllü Kampanyalara Bakış – AXA Sigorta & Medina Turgul DDB

Effie Studio’da Ödüllü Kampanyalara Bakış – AXA Sigorta & Medina Turgul DDB

Effie ödülü kazanan kampanyaların tüm paydaşları ile masaya yatırıldığı Effie Studio video içerik platformunun on beşinci programına Alper Tanyer, Berkant Avcı ve Zeynep Kızılcan konuk oldu.

Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en prestijli reklamcılık yarışmaları arasında gösterilen Effie’nin Türkiye ayağı olan Effie Türkiye Reklam Etkinliği yarışması, 2005 yılından bu yana sektördeki en değerli işleri ödüllendirmesinin yanı sıra reklamcılık sektörünün içinde olan ve bu sektöre ilgi duyan herkes için bir bilgi kaynağı. Sonuç odaklı kampanyaları ödüllendiren Effie, sadece yaratıcılığa değil aynı zamanda bütünsel olarak iletişimin işe yaramış olmasına ve raporlanabilirliğine bakıyor.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından organize edilden Effie Türkiye, bu birikimi pazarlama ve reklam sektörü profesyonelleri için bir eğitim platformu olarak tasarlanan Effie Studio’ya taşıyarak kampanya süreçleri hakkında kısa ve doyurucu sohbetler sunuyor. Marka, ajans, araştırmacı ve PR yetkililerinden oluşan ekiplerin bu videolarda yer almaları bulundukları kurumların başarılarının yanı sıra kişisel başarılarını da paylaşmasına imkan tanıyor.

360 derece iletişim kampanyası Axa Sigorta’yı sağlık kategorisinde zirveye taşıyor

Effie’de ödül alan işlerin, verinin ve araştırmanın konuşulduğu kanalın on beşinci programında, AXA Sigorta Pazarlama Direkörü Alper Tanyer, Medina Turgul DDB’den Yönetici Strateji Direktörü Berkant Avcı ve Müşteri İlişkileri Direktörü Zeynep Kızılcan moderetörlüğünü Bigumigu’nun Eş-Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Pembecioğlu’nun üstlendiği programa konuk oldu.

Allianz, 2014 yılından bu yana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası adı altında bir sigorta türü sunuyor. Bu sigorta türü özel sağlık sigortaları türüyle neredeyse aynı ve ekonomik olarak daha ucuz. Axa Sigorta Pazarlama Direkörü Alper Tanyer, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası türü adı altında hizmet veren ilk şirketlerinden biri olduklarını vurgularken bu sigorta türünün bilinirliğini artırmayı hedeflediklerini söylüyor. “Sağlığım Tamam” iletişim kampanyası ve “Gerisini AXA Tamamlar” sloganı bu hedefler doğrultusunda ortaya çıkıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası türü genellikle orta sınıf aileleri hedefine alan bir sigorta çeşidi ve ülkenin büyük bir çoğunluğunu kapsıyor aslında. Berkent Avcı veriler üzerinden aileye ve hane içinde sağlık için yapılan harcamalara dikkat çekiyor. Her dört yetişkin bireyden üçü sizi ne mutlu eder sorusuna ailesini gösterirken sağlık hane halkı içinde en az para harcanan kalem olarak dikkat çekiyor.

Gerisini AXA Tamamlar kampanyası; hikaye, dış ses, jingle ile birlikte bir bütün olarak bu sigorta türünü açık ve net bir şekilde anlatmayı hedefliyor. Reklam filmi dışında açık hava reklamları, dijital paylaşımlarlar dergi ve gazete reklamlarıyla birlikte her alandan hedef kitleye ulaşmak ve sigorta türünü tanıtmak amaçlanıyor.

“Sağlığım Tamam” iletişim kampanyası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası türünün isim özelinde yarattığı eksiklik hissini de ortadan kaldırıyor. Akılda kalıcı bir melodiyle birleşince başarılı bir kampanya süreci ortaya çıkıyor. Alper Tanyer, reklam filminin yayınlanmasından sonra internet sitelerindeki ziyaretçi sayısının yaklaşık olarak üç kat artığını söylüyor. Sene sonunda yapılan marka araştırmasında da sağlık kategorisinde şirketin birinciliğe yükseldiği görülüyor.

Ödüllü kampanyaların yaratıcıları, markaları, katkıda bulunanlarıyla sohbetler

Effie Studio YouTube kanalında pazarlama ve reklam sektöründe çalışmak, iletişimci, araştırmacı olmak isteyen herkes ödüllü kampanyaları yaratıcılarından, marka sahiplerinden, araştırma şirketlerinden, medya ajanslarından kısacası tüm paydaşlardan dinleme ve öğrenme fırsatı yakalıyor.

Effie Studio’nun YouTube kanalındaki içeriklerde; reklamverenlerin, reklam, medya ajanslarının, araştırma şirketlerinin, PR ajanslarının Effie ödülü kazanmış kampanyaları masaya yatırılıyor. Moderetörlüğünü Yalçın Pembecioğlu’nun üstlendiği içeriklerde kampanyanın süreçleri hakkında detaylı bilgiler ve içgörüler paylaşılıyor.

Effie Studio’nun YouTube kanalında paylaşılan videolarla sektör içi iletişimin güçlendirilmesi amaçlanırken sektörün geleceği olan üniversite öğrencilerine de fayda sağlanması hedefleniyor. Önümüzdeki dönemlerde Effie Studio’da, Effie kazanan işlere ek olarak yeni eğitici içerikler hazırlanması, canlı yayınlar ve etkinlikler gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

sağlığım tamam

Görsel: YouTube