Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Duyguları Önemseyen Tasarımlar

Duyguları Önemseyen Tasarımlar

Beautiful People Feels; animasyonlu şemsiye, yapılacaklar listesi çorapları gibi ilginç ürünlerden oluşan koleksiyonuyla müşterilerinin duygularını önemsediğini vurguluyor.

Japon markası Beautiful People’ın alt markası olan Beautiful People Feels, adından da anlaşılacağı gibi müşterilerinin duygularını göz önünde bulundurmayı misyon edinmiş bir marka. Pandeminin hemen öncesinde faaliyete başlayan bu alt marka, ana markaya göre de daha sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve günlük kullanıma uygun ürünler sunuyor. Wieden+Kennedy’nin Londra ekibinden Freddy Taylor, Andrew Bevan ve Philippa Beaumont Tokyo’daki ajansta görev alarak markanın tanıtım kampanyasını hazırlamışlar.

Koleksiyon, sahibinde duygu uyandıran ürünler temasıyla sunulmuş. Freddy Taylor’ın açıklamasına göre kampanya için her biri geleceği temsil eden ve dört ila beş potansiyel ürün içeren bir duygular duvarı hazırlamışlar. Ekip araştırmaları sonucunda esasen 27 temel insani duygu olduğu kanaatine varmış. Öte yandan ne kadar niş bir çizgide ilerlerlerse, sonucun o kadar ilginç olabileceğini görmüşler. Marka tarafından piyasaya sürülen ilk ürünlerde dört özel duyguya odaklanmışlar. Yaratıcı süreçte, hep bir duyguyla başlamışlar ve bu duyguyu bir üründe nasıl uyandıracakları üzerine düşünmüşler.

İllüstrasyonlar, Shohei Kawada’nın imzasını taşıyor

Koleksiyon gerçekten şirin mi şirin ürünlerle dolu. Freddy Taylor’a göre kolleksiyondaki şemsiye, dünyanın ilk animasyonlu şemsiyesi. Sarılmayı teşvik eden bir tişört ise, bir alıcıyı diğerine “daha ​​yakın” hissettirerek bağ kurmalarını umuyor. Şişirildiğinde yastık görevi gören bir bez çanta aracılığıyla tembellik yüceltiliyor. Yapılacaklar listenizi hatırlatan çoraplar ve üretkenliğinizi artıran çaylar, sıra dışı duyguları içeren duş perdesi ve tuvalet kağıdı rulosu gibi diğer ürünler hiç yoktan insanı gülümseterek bile farkını ortaya koyuyor.

Wieden+Kennedy ekibi, doğrudan Beautiful People’ın baş tasarımcısı Hidenori Kumakiri ile birlikte çalışmış. Duygulara ürün eklemek iki ekip için ortak bir deneyim olarak ilerlemiş. Wieden+Kennedy ekibi, fikirleri sunduktan sonraki günlerde Beautiful People ekibi hemen prototiplerin fotoğraflarını gönderiyormuş. Ayrıca ürünlerin her biri, Wieden+Kennedy Tokyo’da “inanılmaz bir tasarımcı ve illüstratör” olarak nam salan Shohei Kawada‘nın illüstrasyonlarıyla hayata geçirilmiş.

Beautiful People Feels

Beautiful People Feels

Beautiful People Feels

Görsel: Instagram