Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Beden Olumlama Manifestosu Olarak Happy Fat Font

Beden Olumlama Manifestosu Olarak Happy Fat Font

Tasarımcı Jazlyn Fung, Happy Fat Font adında beden olumlama misyonu taşıyan eğlenceli bir font yarattı.

Melbourne’da yaşayan Jazlyn Fung, Happy Fat Font için karantina döneminden bu yana büyüyen kendi göbeğinden almış. Bu fontun bu kadar samimi ve cesur olmasının nedeni de belki bu. Zaten tasarımlarını genellikle kendi deneyimlerime veya aklındaki bir hikayeye göre tasarladığını da belirtiyor.

Hafiflik ve neşe dolu bir font

Jazlyn Fung izole bir şekilde geçen böyle zor bir dönemde “hafiflik ve mutluluk” ile dolu bir şey yaratmak istemiş. Harflerdeki boşlukları bilerek gülen yüzlere benzetmiş. Tasarımın özünde Jazlyn’in kendi arkadaşlarını neşelendirme arzusu yatıyor.

happy fat font

Jazlyn, kendisini karantina döneminde yazı tipi tasarımı dünyasına kaptırmaya başlamış. Aslen Hong Kong’lu olan tasarımcı; Avustralya’ya taşınmadan önce çevre grafikleri ve marka tasarımı alanında deneyimliymiş. 2019’un sonunda Avustralya’ya aşındıktan sonra günlükler, semboller ve piktogramlar tasarlama becerilerini geliştirmiş. Ancak daha yeni taşınmışken karantina başlamış ve eve kapanmış.

Evde kapana kısılmış şekilde dikkatini dağıtacak bir şeyler arayan Jazlyn, yazı karakterleriyle deneyler yapmaya başlamış. Başlangıçta bu tasarımları Hong Kong’daki arkadaşlarıyla paylaşmak için çevrim içi olarak yayınlamış. Çok geçmeden, dünyanın her yerinden olumlu geri bildirimler almaya başlamış.

Karantina döneminde başlamış olsa da projeyi daha yeni tamamlayan tasarımcı, fontları geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sunmuş. Bu nedenle de proje daha yeni yeni gündemde kendine yer buluyor.

Beden olumlama misyonu taşıyan diğer yaratıcı işlere buradan göz atabilirsiniz.

happy fat font

Görsel: Instagram