BYD ATTO 3
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Annelik Bazen Zoru Seçmektir

Annelik Bazen Zoru Seçmektir

Elektrikli ev aletleri markası Arzum, Anneler Günü kampanyasında gerçek bir hikâyeden uyarlanan fedakâr bir annenin hikayesini işliyor.

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü Anneler Günü olarak kutlanıyor. Markaların Anneler Günü için özel olarak hazırladığı kampanyalar da yavaş yavaş karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markaları arasında bulunan Arzum da Anneler Günü’ne için yayınladığı reklam filminde gerçek hayattan alınmış duygusal bir hikâyeye odaklanıyor.

Arzum Köseoğlu ve oğlu Vedat’ın hikayesi

Ürünleriyle tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklanan Arzum, bir annenin yeri geldiğinde hayatını kolaylaştıran bu ürünleri kullanmaktan vazgeçmesine odaklanıyor. “Annelik bazen zoru seçmektir” diyen marka, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan reklam filminde Arzum Köseoğlu ve 2014 yılında evlat edindiği oğlu Vedat’ın hikayesi işleniyor. Evde el aletleri bulunmasına rağmen her işi makinelerle değil kendi elleriyle yapan annenin bunu neden yaptığı filmin sonunda izleyiciyle paylaşılıyor.

TBWA\Istanbul tarafından yayınlanan #ArzumunEnGüzelHikayesi etiketli reklam filminin yönetmenliğini Metehan Şereflioğlu gerçekleştiriyor. Arzum, reklam filminin sonunda koruma altında yetişen çocukların hayatlarına dokunmak için koruma altındaki çocuklarla, gençlerle, korumadan ayrılan bireylerle çalışan sivil toplum kuruluşu Hayat Sende Derneği’ne bağışlarıyla katkıda bulunduğu bilgisini veriyor.

Paylaşılmasından kısa bir süre sonra sosyal medyada oldukça beğeni toplayan reklam filmi Arzum’un YouTube kanalında şimdiden 5 milyon izlenmeyi geçti. Benzer bir şekilde Instagram hesabında da 1 milyondan fazla kişi reklamı izledi.

Künye

Reklamveren: ARZUM
Reklamveren ekibi: Mehtap Yıldız, Özlem Zülal, Neslihan Demir, Buket Onaran, Eda Özgül
Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul
CCO: İlkay Gürpınar
ECD: Volkan Karakaşoğlu
Genel Müdür Yardımcısı: Tuğyan Çelik
Kreatif Direktör: Mesut Koçarslan, Serdar Güngör
Yaratıcı Ekip: Selin Saygın, Orkun Süslü
Marka Ekibi: Ender Orfanlı, Çağla Yalçınkaya, Sedef Bolat, Selcen Kurtuldu
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Ekibi: Özgün Özkalay, Yunuscan Hısımcıl, Başak Runa
Prodüksiyon Ekibi: Neslihan Gücüm, Efe Koçdağ
Prodüksiyon Şirketi: Public Film
Yönetmen: Metehan Şereflioğlu
Müzik: 3K1A

Görsel: YouTube