Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Alex Heywood’un Tuhaf Yaratıklarla Dolu Masalsı Dünyası

Alex Heywood’un Tuhaf Yaratıklarla Dolu Masalsı Dünyası

Alex Heywood doğadan ilham alarak yarattığı fantastik ormanlarla ve karakterlerle kendine özgü illüstrasyonlar yaratıyor.

Evren, orman ve hücre gibi karmaşık yapılardan ilham alan illüstrasyonlarıyla Bang Sangho, hem renk paleti hem de tuhaf karakterleri sayesinde unutulmaz keşiflerimizden biri olmuştu. Benzer bir fantastik yaklaşım da Marija Tiurina’dan gelmişti. Tiurina, Mind the Gap ile Londra’daki sokak yaşamının yer üstü ve yer altı katmanlarını tuhaf ama cezbedici evrene dönüştürmüştü. Alex Heywood da bu iki çizeri anımsatan yaratıcılık dozu yüksek bir isim olarak keşiflerimiz arasındaki yerini alıyor.

Alex Heywood

Tuhaf ve eğlenceli detaylar

İllüstratör Alex Heywood her seferinde başka bir dünya tasvir ediyor. Bu dünyaların her birinin ayrıntılarında kendine özgü tuhaflıklar, eğlenceli yanlar ve espriler gizli. Biçimsel olarak doğadan yoğun bir şekilde ilham aldığı görülüyor. Heywood, izlediği teknik ve kullandığı araçlar konusunda pek fazla detay vermemiş ancak Instagram’da paylaştığı bir time-lapse videoda, renklendirmeyi dijital ortamda yaptığı görülüyor.

Alex Heywood’un diğer çalışmalarına internet mağazasından göz atabilir, Facebook sayfası ve  Instagram’ı üzerinden kendisini takip edebilirsiniz.

Alex Heywood
Görsel: Instagram