Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yemekler Üzerinden Anlatılan Bir Hayat Hikayesi

Yemekler Üzerinden Anlatılan Bir Hayat Hikayesi

FCB Healt Brasil, Nestlé Health Science için hazırladığı animasyon filmi ile yemeklerin insanlar üzerinde bıraktığı duygusal anları anlatıyor.

Sağlıklı beslenmeye gösterilen özen her geçen sene daha da artıyor. İnsanlar ürün tercihlerinde sağlıklı ve organik ürünlere ilgi göstermeye başlarken hazır gıdaya mesafeli durmaya çalışıyor. Beslenmenin insanları birbirine bağlayan bir güç olduğuna inanan Nestlé Health Science sağlıklı gıdanın etkisini ön plana çıkarmak istiyor. FCB Health Brasil tarafından hazırlanan “Malu” isimli reklam filmi ile beslenmenin insanları bir araya getirdiğini gösteriyor.

Bir beslenme saatinde mutluluğu yaşayan küçük kız: Malu

Zombie Stüdyo tarafından hazırlanan reklam filmi Paulo Garcia tarafından yönetildi. Malu isimli ana karakterin yer aldığı animasyon küçük bir kız çocuğunun okuldaki yemek saatini ve yemeklere bakış açısını değiştirmesini konu ediniyor. Öğle yemeklerinde küçük kızın mutsuzluğunu fark eden okuldaki şef Malu’ya sebzelerle dolu bir tabak hazırlıyor. Gülen surat şeklinde sunum hazırlayan şef küçük kızın hayatına etki edecek bir dokunuş yapıyor.

Animasyon filmin ikinci kısmında Malu büyüyor ve beslenme uzmanı olarak çalışmaya başlıyor. Çocukluğunda yaşadığı ve hayatını farklılaştıran o anıyı unutmayan Malu aynı özeni ve şefkati kendi hastasına gösteriyor. İki hikaye arasındaki bağlantı beslenme ve sağlıklı gıdalar üzerinden anlatılıyor. Nestlé Health Science’dan Juliana Bortali, beslenme uzmanlarının hastaların iyileşme sürecinde önemli bir rol oynadığını insanlarla yarattıkları duygusal bağı takdir etmek amacıyla Malu’yu büyüdüğünde beslenme uzmanı olarak gösterdiklerini söyledi. FCB Health Brasil Genel Müdürü Mauro Arruda ise Proustian tarzda şiirsel bir senaryo ortaya çıkardıklarını ve yemeklerin insanlar üzerinde bıraktığı duygusal anılara odaklandıklarını ifade etti.

Nestlé, Healt Science ile sağlıklı beslenmeye ağırlık veriyor

Nestlé, ABD’de yaşayan insanlar daha sağlıklı atıştırmalara yöneldikleri için ABD’deki şekerleme işletmesi için bir alıcı aradığını açıklamıştı. Şirket bunula birlikte evcil hayvan ürünleri, su, bebek maması ve dondurmaya yapacağı yatırımların devam edeceğini de bildirmişti. Ancak bu satışın Crunch gibi ürünlerinin isminin değişeceğinin de habercisi oldu.

Bir adet Crunch çikolata barında 7 gram doymuş yağ ve 24 gram şeker bulunması tüketicilerin tercihlerini etkiliyor. Tüketiciler şekerli ürünleri 80’lerde, yani ilk çıktığı zamanlarda, severek tüketmiş olsa da şimdilerde Nestlé’nin 27 milyar dolarlık genel satışın yalnızca 1 milyar dolara yakın bir kısmı şekerleme ve çikolata ürünlerinden oluşuyor. Nestlé, Healt Science ile beslenmenin rolünü değiştirerek ve bireylere bilimsel beslenme çözümleri sunarak sağlıklı bakış açısı yaratıyor.

Künye

Müşteri: Nestlé Health Science
Pazarlama: Mariana Lemos, Juliana Bortali, Ana Figueiredo, Mariana Gimenez, Livia Modesto, Stephanie Gomes
Ajans: FCB Health Brasil
CCO: Diego Freitas & Mauro Arruda
Sanat Yönetmeni: Diogo Barbosa & Laura Hyppolito
Metin Yazarı: Breno Ferreira
İllüstrasyon: Laura Hyppolito
Proje: Gustavo Zaize
Planlama: Luana Azeredo & Flávia Novelli
Medya Fábio Freitas, Leonardo Souza, Juliano Zeitlin & Matheus Kafka
Ajans Yapımcısı: Charles Nobili, Murillo Moretti, Mariana Carneiro, Pedro Lazzuri & Ricardo Magozo
Animasyon Stüdyosu: Zombie Studio
Yönetmen: Paulo Garcia
Yaratıcı Yönetmen: Daniel Salles & Yohann da Geb
İdari Yapımcı: Natalia Gouvêa
Müşteri Hizmetleri: Stefanie Dias
Yapımcı: Antonela Castro, Marcio Lovato & Leticia Harumi
Renklendirme: Psycho n’ Look
Müzik ve Ses Tasarımı: LOUD
Müzik ve Ses Yapımcısı: Felipe Vassão

Görsel: Youtube