Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

SXSW Interactive Innovation Awards Kazananları [SXSW 2016]

SXSW Interactive Innovation Awards yarışmasında 13 kategoride ödüllendirilen girişimler.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

Dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive çatısı altında düzenlenen Innovation Awards yarışması 13 farklı kategoride teknolojiyi kullanarak insan hayatında değer yaratan projeleri ödüllendirdi. Adayların her birini incelediğimiz serimizden sonra her kategorinin kazanalarını ele alıyoruz.


Health, Med & Biotech

DESKGEN

Destop Genetics tarafından Londra’da geliştirilen DESKGEN, genomlar üzerinde araştırma yapmak isteyen bilim insanlarına hizmet ediyor. Üç farklı model sunan DESKGEN bulut üzerinde çalışarak insanın yapı taşları üzerinde akademik seviyede araştırma imkanı sunuyor.


Innovation In Connecting People

Don’s Voice

Not Impossible tarafından Los Angeles’da geliştirilen Don’s Voice, ALS hastalarının yeniden konuşabilmesini sağlayan bir teknolojik yazılım.


Innovative 3-DIY

Wevolver

Londra merkezli Wevolver, son teknoloji donanım parçalarının geliştirilmesi ve paylaşılması esasına dayanan bir üretim noktası.


Music & Audio Innovation

Here Active Listening System

Doppler Labs tarafından San Francisco’da geliştirilen Here Active Listening System, Coachella festivali başta olmak üzere çevre seslerini dijital müdahalelerle geliştiren bir kulaklık. İki kulakiçi kulaklık ve bir mobil uygulama ile ses seviyesi ve ekolayzer gibi ayarları yapmaya imkan sağlıyor.


New Economy

ShareTheMeal

UN World Food Programme tarafından Rome’da geliştirilen Share The Meal uygulaması, Dünya’daki açlıkla mücadele eden bir sivil toplum girişimi. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı tarafından geliştirilen Share The Meal ile 50 ABD cent’i bağışlayarak bir çocuğun bir günlük gıda ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz.


Privacy & Security

Peeple

Building 10 Technology, Inc. tarafından Austin’de geliştirilen Peeple, daire kapılarındaki deliklerin yerini alarak dijital denetim, gözlem ve kontrol sağlıyor.


Responsive Design

Breakthrough

Neo-Pangea tarafından West Reading’de geliştirilen Breakthrough, National Geographic ve General Electric işbirliğiyle hazırlanan internet sitesi, bilim ve teknoloji dünyasındaki çığır açan gelişmeleri kolay bir dille anlatıyor. Su, beyin, uzay, insan, yaşlanma gibi insanlığın büyük gizemleri üzerine makaleler yer alıyor.


Scifi No Longer

Lily Camera

San Francisco’da geliştirilen Lily, aksiyon kamerası ve drone teknolojisinin birleşimiyle doğuyor. Kullanıcısını takip etme özelliği sayesinde kullanıcıya hiçbir yük yaratmadan otonom görüntü alabiliyor. Aksiyon sporları gibi görüntü almanın zor olduğu noktalarda Lily, rotanızı kesintisiz takip ederek en şık anları yakalıyor.


Smart Cities

KASITA

Kasita LLC tarafından Austin’de geliştirilen KASITA, asgari alan üzerinde azami kullanışlılık sunuyor. Akıllı evin gereklerini yerine getiren KASITA, cam iskeletiyle şehir yaşamının atmosferini ve izole yaşam ihtiyacını iç içe sunuyor. Aynı zamanda taşınma kavramını da kolaylaştırarak evinizin bir noktadan alınıp tamamen taşınmasına imkan sağlıyor.


Student Innovation

Plant-like Robot

Ji Won Jun tarafından Mountain View’de geliştirilen Plant-like Robot, hareket yeteneği olmayan bitkilerin diğer bitkilerle iletişimi ve üreme süreçlerinden ilham alarak geliştirilmiş bir mini robot projesi. İnsanlara veya metallere yapışan Plant-like Robot, farklı noktalara seyahatin spontane bir şekilde nasıl gerçekleşebileceğini deneyselleştiren bir proje.


Visual Media Experience

The Fallen of World War II

Neil Halloran tarafından Philadelphia’da geliştirilen The Fallen of World War II, 2. Dünya Savaşı boyunca hayatını kaybeden sivil ve askerlerin ülkelere ve dönemlere göre ölümünü görselleştiren bir proje. Görselleştirme, anlatım dili ve kategorizasyon olarak başarılı bir dile sahip olan çalışma insan hayatının dünya üzerindeki değerini ve etkisini de kendi diliyle sergiliyor.


AR & VR

Mill Stitch

The Mill tarafından geliştirilen Mill Stitch, sanal gerçeklik destekli video çekimi için geliştirilen cihaz 4 adet balık gözü kameranın birleştirilerek belirli noktadan 360 derece görüntü almayı sağlıyor.


Wearable Tech

Quell® Wearable Pain Relief Technology™

NeuroMetrix, Inc. tarafından Waltham’da geliştirilen Quell, kronik ağrıyla baş etmek zorunda olan bireyleri bu acıdan kurtaran bir giyilebilir teknoloji ürünü. Hiçbir uyuşturucu veya ilaç kullanmadan doğrudan beyin ve sinir sistemiyle iletişim kurarak şifa sunuyor.

Görsel; SXSW

REKLAM