Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Sanatçı Kolektifi Krüw, İçindeki Canavarı Ortaya Çıkarıyor

Sanatçı Kolektifi Krüw, İçindeki Canavarı Ortaya Çıkarıyor

90'z ve Villainz sergileriyle çocukluğumuzun süper karakterlerini günümüze taşıyan sanatçı kolektifi Krüw, 3. sergileri Canavarz ile aramızda dolaşacak yeni canavarlar yaratıyor.

İstanbul merkezli sanatçı kolektifi Krüw, 90’z sergisiyle 1990’ların efsanevi süper kahramanlarını ve karakterlerini kendi tarzlarıyla yeniden yaratarak iyiliği gün yüzüne çıkarmıştı. Birkaç ay sonra ise ekip hafızalarımızda yer etmiş kötüleri, bu iyiliğin karşısına koyarak Villianz sergisini hazırlamıştı.

Villianz sergisiyle beraber kemikleşen ekibiyle kolektif yapıya kavuşan Krüw, bu sırada büyümeye ve yeni fikirler üretmeye de devam etmiş. Şu anda 21 kişilik bir ekip olan Krüw, 2 -3 Eylül’de üçüncü sergilerini açmaya hazırlanıyor. Canavarz isimli sergi, Kadıköy Kadife Sokak’taki KargART’ta gerçekleşecek. Aynı zamanda eserlerin duvarını süslemesini isteyenler de sergi boyunca Big Baboli Print House‘un desteğiyle işleri koleksiyonuna katabilecek.

Sergide yer alacak sanatçılar ise: Derin Çiler, Selin Çınar, Bertan Berkol, Tayfun Pekdemir, Bülent Gültek, Zezeah, Cins, Ham, Moklich, Cincinius, Burak Şentürk, Burak Beceren, Kaan Bilaloğlu, Kaan Bağcı, Can Gürgül, Uçman Balaban, Can Dağlı, Elif Varol Ergen, Yavuz Öztürk, Murat Kalkavan.


ZEZEAH ” Kurdeşen”


Yavuz Öztürk “Prozac”


Uçman Balaban “Fünkt”


Tayfun Pekdemir “Siamese twins”


Selin Çınar “That Part”


Murat Kalkavan “Hunted”


MOKLICH “Karabasan”


Kaan Bilaloğlu “Die Eier Von Satan”


Kaan Bağcı “Drakontos”


HAM “Summon”


Elif Varol Ergen “Evil Witch”


CİNCİNİUS “Toyz r us”


Derin Çiler “Inner Demon”


CINS “Ritual”


Can Gürgül “34”


Can Dağlı “Creators of Creatures”


Burak Şentürk “Dreamcatcher”


Burak Beceren “Dunganga”


Bülent Gültek “Hole”


Bertan Berkol ” Daughter of the sun”

Görsel: Krüw