Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Nat Geo 2019 Yılın Gezi Fotoğrafçısı Yarışmasının Kazananları

Nat Geo 2019 Yılın Gezi Fotoğrafçısı Yarışmasının Kazananları

National Geographic'in düzenlediği Yılın Gezi Fotoğrafçıları Yarışması'nın büyük ödülünü Çinli fotoğrafçı Weimin Chu kazandı.

National Geographic tarafından düzenlenen ve yılın prestijli yarışmaları arasında yer alan uluslararası fotoğraf yarışması National Geographic’s 2019 Travel Photo Contest (Gezi Fotoğrafı Yarışması) kazananları açıklandı. Yarışmanın büyük ödülünü Weimin Chu kazandı. Fotoğraf projesi için yaklaşık 3 ay boyunca dünyanın en büyük adası Grönland’da yaşayan sanatçı Weimin Chu karla kaplı bir şehir manzarası içeren ve renkli yapıların bulunduğu fotoğrafıyla büyük ödüle layık görüldü .

Mimari gelişimini ülkenin iklim koşullarına göre şekillendiren Grönland, yılın neredeyse tamamında karla kaplı olan şehirlerde renkler sayesinde hangi yapının hangi sektörle ilgili olduğunu anlayabiliyor. Renkli evlere sahip Grönland adasında evlerin renkleri de kategorilere göre boyanıyor. Ticari amaçlı kullanılan evler kırmızıya boyanırken hastahaneler sarı polis merkezi ise siyah renge boyanıyor. Telekomünikasyon ve iletişim şirketleri yeşil, balıkçılar ise mavi rengi kullanıyor.

Proje için Upernavik şehrinde yaşayan Weimin Chu, şehirdeki hayattan gündelik bir kare sunuyor. İnsanların genellikle balıkçılıkla uğraştığı şehirde mavi evlerin sayısı dikkat çekiyor. Fotoğraf, karla kaplı yollar üzerinde yürüyen 3 insanı, çoktan evlerine çekilmiş şehrin diğer sakinlerini ve şehrin renkli evlerini yakalıyor

Şehirler

Büyük Ödül
Weimin Chu
Greenland, Upernavik


2.lik Ödülü
Jassen Todorov
USA, San Francisco


3.lük Ödülü
Sandipani Chattopadhyay
Bangladesh, Dhaka


Halk Oylaması Ödülü
Junhui Fang
China, Larung Gar


İnsan

1.lik Ödülü
Huaifeng Li
China, Licheng County


2.lik Ödülü
Yoshiki Fujiwara
Hong Kong


3.lük Ödülü
José Antonio Zamora
Spain, Ávila


Mansiyon Ödülü
Navin Vatsa
India, Delhi


Doğa

1.lik Ödülü
Tamara Blazquez Haik
Spain, Villareal


2.lik Ödülü
Danny Sepkowski
USA, Hawaii

(fotoğrafın paylaşımı Nat Geo tarafından kapatılmıştır.)


3.lük Ödülü
Scott Portelli
New Zealand, Kaikoura


Mansiyon Ödülü
Jonas Schäfer
Switzerland, Bern

Görsel: National Geographic