Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Microsoft ve MediaCart’la alışveriş devrimi

Microsoft ve MediaCart’la alışveriş devrimi

Microsoft geçen yıl 6 milyar dolara aQuantive adlı çevrimiçi reklam şirketini satın almıştı. İşte o şirketle birlikte MediaCart adlı market arabalarına ekran takıp reklam alan başka bir şirketi de bir araya getiren bir proje bu.

2008’in ikinci yarısında doğu yakasında Wakefern Food Corp.’a ait ShopRite adlı marketlerde denenmeye başlanacak sistemde markete ait loyalty kartınız varsa evde internet üzerinden bağlanarak oluşturduğunuz alışveriş listeniz, markete gelip herhangi bir arabaya kartınızı okuttuğunuzda önünüzdeki ekranda da çıkacak. Araba market içinde yerinizi söyleyebildiği gibi listedeki ürünleri alıp barkodlarını okuttukça listenizden düşecek. Arada tam olarak sizin ilgileneceğiniz ürünlerin reklamlarının gösterilmesi de mümkün olacak. Yani ben şarap ve peynir almaya gitmişsem bebek bezi reklamları görmemiş olacağım, yeni şaraplar, indirimli peynirler gösterilecek bana.

Bana kalırsa bu sistemin gerçekten devrime dönüşmesi ise kasa sisteminin de olmadığı, arabanın barkod okuyucusundan geçen ürünlerin bedellerinin kredi kartımdan düştüğü bir üst versiyon olurdu sanırım. Alışverişi yapıp doğruca aracınızın bagajına yönelmek… İşte bu ilerleme olurdu.

MediaCart
aQuantive