Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

letgo’dan Yeni Eve Çıkan Öğrencilere Ücretsiz Eşya Desteği

letgo’dan Yeni Eve Çıkan Öğrencilere Ücretsiz Eşya Desteği

letgo, öğrencilere yaşadıkları bölgede ücretsiz eşya bulabilmeleri için yardımcı olacak "Öğrenciye Eşya" hareketini başlattı.

“Çek, yükle, mesaj at. letgo ile kolay sat!” sloganıyla akıllarda yer eden ikinci el alışveriş uygulaması letgo, yeni akademik yılın başlamasına az bir zaman kala etkileyici bir kampanyaya imza attı. letgo “Öğrenciye Eşya” adlı bu iyilik hareketiyle öğrencileri ve aileleri sevindirecek kapsamlı bir sosyal dayanışma başlattı.

“Ücretsiz Eşya” kategorisine eşyanı yükle, yakınlardaki bir “Öğrenciye Eşya” olsun

Hem toplumun “öğrenciye ev vermek” konusundaki önyargıları hem de öğrenciliğin neredeyse maddi sıkıntı ile eş anlamlı olması nedeniyle ülkemizde öğrenci için ev bulmak zor. Evi bulduktan sonra ise öğrencileri ve ailelerini eşyaları tamamlamak için başka bir mücadele bekliyor. İşte letgo bu noktada #ÖğrenciyeEşya hareketiyle öğrencilere destek oluyor. Uygulama bu amaçla “Ücretsiz Eşya” kategorisini kullanıma açmış. Bu sayede, öğrencilerle empati yapabilenler ya da kendi öğrencilik yıllarında yaşadığı sıkıntıları hatırlayanlar kullanmadıkları eşyalarını bu kategoriye yükleyebilecek. Böylece eşyalarını, yakınlarında ev kurmakta olan olan öğrencilere ulaştırabilecek.

Öğrencinin halinden, eskiden öğrenci olan anlar

letgo Türkiye Genel Müdürü Onur Kavak kampanyanın nasıl doğduğunu şöyle açıklıyor: “Hepimiz biliyoruz ki; bugün başarılarıyla gurur duyduğumuz birçok kişi, imkansızlıklar ile baş ederek eğitimini tamamladı ve bugünlere geldi. Biz de öğrencinin halinden, eskiden öğrenci olan anlar dedik ve letgo olarak bu fikirden yola çıkarak; aile evinden çıkıp yeni bir hayat kurmaya hazırlanan gençlerle destekçileri buluşturacağımız bir iyilik hareketi başlatmaya karar verdik.”.

Yeni akademik yılda Türkiye’nin dört bir yanından 710 bin 982 öğrencinin ders başı yapacağının altını çizen letgo, aynı zamanda genç kitleye ulaşmak ve kullanıcı sayısını artırmak üzere akıllıca bir strateji çizmiş oluyor.

Reklamveren: letgo Türkiye
Reklamveren Yetkilileri: Onur Kavak
Reklam Ajansı: Alafortanfoni
CCO: Uğur Çakır
Kreatif Ekip: Pınar Karayağız, Burak Hellagu
Strateji Direktörü: Onur Aydın,
Strateji Ekibi: Maral Engür
Multimedya Tasarım Ekibi: Mustafa Ahmet Kara, Enes Türkoğlu.
Yazılım Ekibi: Canan Aydın, Özden Akbaş
Moderasyon: Zihni Gür, Hasan Ulaş Üstün, Elif Ünlü
Marka Ekibi: Çiğdem Demirbilek
Prodüksiyon Şirketi: Montent
Yönetmen: Abdullah Akçay
Pr Şirketi: Communication Partner
Medya Ajans: MG Media

Görsel: Facebook