Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
ATÖLYE, Makerlab’ini Öğrencilere Açıyor

ATÖLYE, Makerlab’ini Öğrencilere Açıyor

ATÖLYE, Makerlab'ini her Pazartesi üretim yapmak isteyen 8 öğrenciye ücretsiz olarak açıyor.

Disiplinlerötesi inovasyon platformu ATÖLYE, komünitesi ve ekibiyle çok yönlü bir çalışma alanı yaratıyor. Bir tarafta tasarım stüdyosu özelliklerini taşıyan ekip, çalışma alanındaki komünitesiyle birlikte çok geniş yelpazede projelere imza atıyor. Aynı zamanda 3B yazıcı, CNC makinaları, lazer kesici, Arduino ve Raspberry Pi gibi elektronik kitlerle donanmış Makerlab’i de Fablab küresel ağı içinde üretimine devam ediyor. Ve Makerlab Open Mondays ile birlikte, her Pazartesi 10:00 – 18:00 arasında bu alanı ücretsiz olarak 8 öğrencinin kullanımına açılıyor.

Makerlab’in temel amacı, yaratıcı bireylerin akıllarındaki fikir ve tasarımları gerçeğe dönüştürmek. Ortak amacı yaratmak ve üretmek olan farklı disiplinlerde uzmanlaşmış kişiler Makerlab’i kullanabiliyor. Hem fiziksel hem de dijital prototipleme aletleriyle fikirlerin tasarıma, tasarımların da fiziksel çıktılara dönüşme sürecinde yaratıcı bireylere imkan yaratıyor.

ATÖLYE, Makerlab Open Mondays kapsamında sahip olduğu tüm ekipmanı öğrencilerin kullanımına açıyor. Ayrıca her ay 3B baskı, lazer kesim, Arduino ve robotik gibi çeşitli alanlarda eğitimler düzenliyor. Böylece projeleri sadece fikir aşamasında olan kişilere de gerekli bilgiyi ve motivasyonu edinmeleri için gerekli ortamı yaratıyor.

Yaratıcı üretim yapmak, fikirlerini hayata geçirmek ve projelerinde somut çıktılar elde etmek isteyen öğrenciler Makerlab Open Mondays’e davetli. Bu programdan ve Makerlab’den yararlanmak için buradan kayıt olabilir ve ATÖLYE ile iletişime geçebilirsiniz.

Görsel: ATÖLYE