Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Land Rover’dan Dev Hizmet: Şehrin Kokusunu Özleyenlere Leş Gibi Oto Parfümü

Land Rover’dan Dev Hizmet: Şehrin Kokusunu Özleyenlere Leş Gibi Oto Parfümü

Land Rover, şehirden çok uzakta yolculuk yapanlara şehir kokusunu özlemeyecekleri mesajını bu parfümle veriyor.

İngiliz marka Land Rover, yeni Range Rover Sport modelinin arazi otomobili olması ve sıradan otomobillerin giremeyeceği yollara, hatta yol denemeyecek yerlere gidebilmesi özelliğini ön plana çıkarmak için etkileyici bir yol seçiyor. Bu araçla şehirden çok uzağa, kimsenin gitmediği gidemediği yerlere gidebilirsiniz, eğer şehirden çok uzaktayken şehir hayatı nasıldı diye bir düşünceye kapılırsaniz da Land Rover’ın ‘City Scent’ otomobil kokusunu içinize çekerek bu hasrete anında son verebilirsiniz.


Y&R Kanada’nın oto parfümü konseptinin ismi ‘City Scent’, klasikler gibi otomobilinizin aynasına asılıyor ve şehir kokusunu dibine kadar veriyor. Verdiği koku sigara, beton ve sıcak asfaltın yarattığı o ortak koku. Yani esasında bu otomobillere asılan klasik kokuların bir parodisi.

Kanada’nın profesyonel yaşam dergisi Connected for Business ile hayata geçirilen projede dergi ilanından markanın internet sitesine yönlendiriliyorsunuz. Oradaki formu doldurup otomobiline asmak üzere bu ürüne talepte bulunanlar, araç parfümleri ellerine ulaştığında yolda yaşadıkları deneyimi fotoğraf ve videolar ile markanın Tumblr hesabında paylaşabilecek. ‘Reactions may vary.’ uyarısını gördükten sonra.