Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Koltuğunuzla Uyumlu Giyinin

Koltuğunuzla Uyumlu Giyinin

IKEA, ev tekstili grubunu tanıtmak için tasarımcı William Hunt ile çalışarak IKEA kumaşlardan oluşan gösterişli takım elbiseler yarattı.

IKEA, bugünlerde ev tekstili konusuna yoğunlaştı. Önce hayaletlerin parti yaptığı reklam filmi geldi. Ardından da müzik grubu Teleman için ev tekstil ürünlerini gösteren bir müzik videosu yayınlandı. Şimdi ise IKEA, yine bu ürün grubunu tanıtan ve “Be a maverick with fabric” (Kumaşla korkusuz olun) stratejisi çerçevesinde yeni bir çalışmayla gündemde.

Reklam ajansı Hope & Glory tarafından hazırlanan kampanya için Londra’nın tasarım mağazalarıyla ünlü Savile Row’dan bir tasarımcı olan William Hunt ile iş birliği yapıldı. Hunt, IKEA’nın ev tekstili ürünlerinde kullanılan kumaşlarla üç parçalı şık takımlar yarattı. IKEA’nın Poang ve Stocksundt ürün gruplarında kullanılan Sofia, Rosenrips, Nedja ve Kungslilja kumaşlarla yaratılan koleksiyon IKEA’nın dediği gibi kumaş konusunda korkusuz olanların tercih edeceği türden, oldukça gösterişli. Üstelik de IKEA koltuğu olanlar için evleriyle tam bir uyum yakalama fırsatı sağlıyor.

ev tekstili_ikea_be a maverick with fabric_hope & glory_ ingiltere_bigumigu_6 ev tekstili_ikea_be a maverick with fabric_hope & glory_ ingiltere_bigumigu_6

Yarışma İle Kıyafetleri Kazanma Şansı

Sınırlı üretim koleksiyon internet üzerindeki bir yarışma aracılığıyla sahiplerini bulacak. Katılımcıların, bu takımları kazanmak için evlerinde kişiliklerini nasıl yansıttıklarına ilişkin bir soruyu yanıtlamaları bekleniyor. Hatta yine sitedeki kişilik testi ile kendilerini en iyi yansıtan kumaşları da öğrenebiliyorlar.

Projenin temeli, bir araştırmaya dayanıyor. Buna göre her 4 kişiden 1’i evlerinde kişiliklerini yansıtacak cesareti bulamıyor. Oysa moda aracılığıyla kendini ifade daha kolay geliyor. Bu nedenle IKEA insanlara evlerinde de kıyafet seçimlerinde olduğu kadar cesur olabileceklerini anlatıyor.

Gerçi bana göre bu kıyafetler mankenler ve havalı fotoğraf çekimlerinde oldukça şık görünse de çok da rahat giyilebilecek şeyler değiller. Yani evde bu desende yastık kullanabilirim ama bu kadar gösterişli bir takımı ben giyemem. Dolayısıyla araştırmanın söylediğinin tam tersi bir durum da olabilir gibi pek çoğumuz için.

Künye:

Reklamveren: IKEA
Reklam Ajansı: Hope & Glory

Görsel: IKEA