Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Koff’un Twin Peaks Animasyonuna New York Festivals’tan Ödül Var!

Koff’un Twin Peaks Animasyonuna New York Festivals’tan Ödül Var!

Koff Animation'ın FX Türkiye Twin Peaks yeni sezonu öncesi iletişimi için hazırladığı Bi' Dakika animasyonu New York Festivals TV Promo kategorisinde En İyi Animasyon altın ödülünü kazandı.

Koff Animation, sektör içi animasyonlarının dışında adını kişisel işleriyle duyuran bir Türk animasyon şirketi. Zeki Müren, Süleyman Seba ve Müslüm Gürses animasyonlarıyla hepimizin kalbinden üç parça çaldılar. Müslüm Gürses animasyonunun yapım sürecini yayınlayarak bu işe hevesli ya da gönül koymuş kişilerle deneyimlerini de paylaştılar. Geçtiğimiz yıl Twin Peaks isimli kült dizinin yeni sezonu için FX’e bir özet animasyonu tasarlamışlardı. Bu sene New York Festivals’tan bu animasyonla birlikte elleri altın dolu döndüler.

Türk Motifli Twin Peaks’e Altın Ödül

Twin Peaks 1990’larda iki sezon yayınlanmış üzerine de bir film yayınlanmış bir David Lynch yapımı. Çıktığı dönem ilk sezonu 8 bölüm ikinci sezonu 22 bölüm verilmişti televizyonlarda ve izleyen herkesin birbirine anlattığı zihinlerine kazınan bir yapım olmuştu. Hatta bizim ülkemizde de İkiz Tepeler adıyla Star TV’de (o zamanlar Star 1 tabii) yayınlanmıştı. Dizi bir kasabada geçen gizemli olayları anlatıyordu. O kadar sevildi ki 25 yıl sonra geri döndü ekranlara ve 2017 yılında yeni bir sezon yayınladı FX kanalı Amerika’da.

FX Türkiye kanalı da diziyi Amerika’yla aynı anda ülkemizde yayınladı geçen sene. Ve dizinin eski hayranlarına ve yeni potansiyel hayranlarına ulaşmak için “Bi’ Dakika” isimli bir dakikalık bir iki sezon özeti hazırladılar Koff’la. Videoda diziden bazı anlar olduğu kadar Türkiye’den de anlar var. Mesela videonun başında iki arkadaş konuşurken arkadan vapur geçiyor. Ya da halay çekiyorlar, ince bellide çay içiyorlar gibi detaylar videonun içerisinde var.

New York Festivals da önemli bir ödül. Uluslararası birçok iş bu festivalde yarışıyor. TV Promo kategorisinde En İyi Animasyon Altın Ödülü’nü almak o yüzden gerçekten kutlanması gereken bir müjde. Umarız daha nice ödüllerle güzel işler taçlanmaya devam eder. Koff’un tüm işlerini Vimeo ve Behance’inden takipleyebilirsiniz.

Twin Peaks Sticker for iOS & Android | GIPHY

Twin Peaks Sticker for iOS & Android | GIPHY

Twin Peaks Sticker for iOS & Android | GIPHY

Twin Peaks Sticker for iOS & Android | GIPHY

Twin Peaks Sticker for iOS & Android | GIPHY

Görsel: Behance
Manşet görseli Facebook’tan alınmıştır.