Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Koff İmzalı Kısa Film: Müzeyyen Senar’ın Hayatına Yolculuk

Koff İmzalı Kısa Film: Müzeyyen Senar’ın Hayatına Yolculuk

Koff Animation, Müzeyyen Senar'ın hayat hikayesini ele alan kısa filmi Müzeyyen'i yayınladı.

İstanbul merkezli animasyon stüdyosu Koff Animation, Türk müzik tarihine ismini kazımış isimleri hayatlarını ele alan animasyonlarla ölümsüzleştiriyor. Zeki Müren’i işleyen Zeki ile 3 sene önce başlayan seriye geçtiğimiz yıl Müslüm Gürses eklenmişti. Müslüm de aynı masalsı dili koruyan biyografik animasyondu. Şimdi de üçüncü ayak olarak yaşasaydı geçtiğimiz ay 100. doğum gününü kutlayacak olan Müzeyyen Senar anılıyor.

Biyografik animasyon serisi Cumhuriyet’in Divası Müzeyyen Senar ile devam ediyor

Koff, yaptığı araştırmanın ardından Müzeyyen Senar’ın hayatını ilk dönemlerinden, ta Cumhuriyet’e dayanarak anlatmaya başlıyor. Kariyerindeki kırılma noktaları ve başarıları ile günümüze kadar gelen hikaye ile adeta sanatçıyı tek celsede özümsüyoruz.

100. doğum günü anısına yayınlanan 4 dakikalık kısa film, tarihte önemli izler bırakmış kişilerin biyografik animasyon serisinin 4. parçasını oluşturuyor. Seri ilerledikçe de yeni bölüm önerileri ve istekler de videoların altındaki tartışmada yer alıyor. Devamlılıkla birlikte de Koff, seriyi takip eden kemikleşmiş bir kitle yaratmayı başarıyor.

Görsel: Koff Animation, Facebook