Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Kendrick Lamar’dan Kısa Film: God Is Gangsta

Kendrick Lamar’dan Kısa Film: God Is Gangsta

Kendrick Lamar, son albümünde yer alan U ve For Sale? isimli iki parçasının yer aldığı 7 dakikalık bir kısa film yayınladı.

Kendrick Lamar, geçtiğimiz yıl yayınladığı 3. stüdyo albümü To Pimp A Butterfly albümü ile 2015’in en önemli sanatçıları arasında yer aldı. Sene başında çıktığı için sene sonunda hazırlanan en iyiler listelerinde parlamasa da hem parçaları hem de müzisyen duruşuyla sene boyunca dikkat çekmeye devam etti. 

Black Lives Matter hareketinde toplulukların bağırarak söylediği bir parça haline gelen Alright, Kunta Kinte‘ye saygı duruşundaki King Kunta ve albüm ismiyle de Tupac’e saygı duruşunda bulunan bir albüm değerini taşıyor To Pimp A Butterfly.

2015’in son günlerinde Kendrick Lamar, God Is Gangsta isimli 7 dakikalık bir kısa film yayınladı. İki bölümden ve iki parçadan oluşan kısa filmin ilk kısmında “U” isimli parçası, ikinci kısmında ise “For Sale?” parçası yer alıyor.

Yönetmenliğini the little homies, Jack Begert, PANAMÆRA tarafından yapılan God Is Gangsta, bireyin kendi içindeki çıkmazlarına odaklandıktan sonra yine topluma, insan ilişkilerine ve güven gibi temel duygulara odaklanıyor. Bir anlamda parçaların müzik videosu olarak da değerlendirebileceğimiz kısa film büyük çerçeveye bakıldığında albümün anlatacaklarının hala bitmediğini görüyoruz.

Künye:

U

Bir Psycho Films Production Filmi
Yönetmen: Jack Begert & the little homies
Yapımcı: TDE/ Christian Sutton, Sam Canter, Tyler Sobel-Mason
Görüntü Yönetmeni: David Bolen
Düzenleme: Jack Begert ,Tyler Sobel-Mason & the little homies

For Sale?

Yönetmen: PANAMÆRA & the little homies
Yapımcı: TDE/ PANAMÆRA
Paris’teki Le Silencio’da çekildi.
Casting: Lola Viande
Koreografi: Aziz Baki
Styling : Sonia Bédère

Görsel; Vimeo, TDE