Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Kendi Kendine Enerji Üreten Bisiklet Lambası

Kendi Kendine Enerji Üreten Bisiklet Lambası

Reelight tarafından geliştirilen NEO, seyir halindeyken ihtiyacı olan enerjiyi üreterek kendi kendine yeten bir aydınlatma sistemi sunuyor.

Hem gece yolculuklarında bisikletlerin hem de seyir halinde yol üzerindeki engellerin fark edilmesi için bisiklet lambaları hayati öneme sahip. Beklenmedik bir anda karşılaşılan minik bir hendek yol tutuşu yerle bir edebiliyor. Öte yandan insanların ve diğer araçların da bizi fark edebilmesi için lambalarımız kilit rol oynuyor.

Kickstarter’da fonlanarak gerçeğe dönüşen sürtünmesiz bisiklet lambası NEO, bisiklet deneyimini iyileştirecek bi adım atıyor. Ön ve arka tekerlekler üzerine, bisiklet iskeletindeki demir bölümler üzerine monte edilerek lastiğe paralel kalarak sürtünmesiz kullanım sunuyor. Aracın arkasına veya ani esnemelerde lastiğin ulaşabileceği bir noktada bulunmadığı için de beklenmedik durumlarda yol tutuşunu bozmuyor.

NEO’nun bir diğer dikkat çekici özelliği ise harici enerjiye ihtiyaç duymaması ve çevreci malzemele geliştirilmesi. Manyetik alandan ve enerji bölmesinin kinetik enerjisinden faydalanarak LED aydınlatmaların tüm enerjisini pedal çevirerek üretebiliyorsunuz. Durmanız gerektiği anda ise yedek enerji bölümü çalışıyor ve bir süre daha ışık saçıyor.

NEO, arka ve ön aydınlatma olmak üzere iki farklı tasarım ve ürün olarak yer alıyor. Toplamda ise 4 farklı renk seçeneği bulunuyor.

https://vimeo.com/144106739

https://vimeo.com/144009993
Görsel: NEO

REKLAM