Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

iPad’inize Takılan Cihaz 3 Boyutlu Tarayıcı Görevi Görüyor

iPad’inize Takılan Cihaz 3 Boyutlu Tarayıcı Görevi Görüyor

Structure Sensor iPad'lerin arka yüzeyine takılıyor ve 3 boyutlu tarayıcı olarak çalışıyor.

Structure Sensor teknoloji alanında oyunu değiştiren bir cihaz olmaya aday. 3 boyutlu baskı teknolojisinin nasıl geliştiğini ve neleri geliştirmeye araç olacağını takip ediyor olmalısınız. 3 boyutlu yazıcı üreticileri 3 boyutlu tarayıcı da üretiyor, Structure Sensor ise bu süreci çok daha önden takip ediyor.

Cihaz iPad’in arka yüzeyine takılıyor ve kamerasıyla birlikte çalışıyor. USB ile başka cihazlara bağlanabiliyor. Structure Sensor ve iPad’iniz birlikte ortamdaki 3 boyutlu objeleri modelleyebiliyor. Cihazı kullanmak için yalnızca bir oda içinde yürürken iPad’i objeye tutmanız yeterli, yazılım otomatik olarak 3 boyutlu modellemeyi yapıyor. Üzerinde renk, malzeme haritasında oynama yapabilirsiniz.
Shapeways’e gönderip 3 boyutlu olarak bastırabilirsiniz de modellediğiniz objeyi yeniden. Resmen klonlamak 🙂 Shapeways’in ne olduğunu Bigu haberinden okuyabilirsiniz.

Ürün henüz iyileştiriliyor pazara çıkmak için fakat geliştiricilerine ait bu adresten ön sipariş verebilirsiniz, fiyatı 349 dolar.