Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Humans of New York Dizi Oldu

Humans of New York Dizi Oldu

New York sokaklarında toplanan fotoğraflar ve röportajlarla doğan Humans of New York, dizi formatında Facebook üzerinden yayınlanmaya başladı.

2010 yılında bir blog olarak Brandon Stanton tarafından kurulan Humans of New York, yıllar içerisinde çok büyük bir kitleye ulaştı. 2014’te SXSW’te dinlediğimiz Stanton, blogunun yayılmasındaki en önemli faktörün Facebook olduğunu dile getiriyor. Keza iletişim kanallarına baktığımızda da Facebook, Humans of New York’un en etkili sosyal mecra.

Brandon Stanton, Humans of New York projesinde, New York sokaklarında dolaşıyor ve insanlarla konuşuyor. Onlarla röportaj yapıyor, hayallerini soruyor, dünyaya karşı görüşlerini soruyor. Adeta yaşamın renklerini keşfediyor. Stanton, ilk kitabını 2013 yılında Humans of New York ismiyle yayınladı. Mart 2015’te bu kitap New The New York Times en çok satanlar listesinde 31 hafta kaldı. İkinci kitap ise Ekim 2015’te Humans of New York: Stories ismiyle yayınlandı.

Humans of New York: The Series

From photo blog phenomenon Humans of New York comes Humans of New York: The Series. Watch people from all walks of life tell stories of life, love, and everything else in between.

Humans of New York: The Series paylaştı: 28 Ağustos 2017 Pazartesi

Humans of New York, 29 Ağustos’ta yeni bir formatta takipçilerinin karşısına çıkmaya başladı. Dizi olarak! Facebook’tan yayınlanan dizi, Humans of New York: The Series ismiyle yer alıyor. Projenin ana Facebook sayfası olan Humans of New York‘un bir alt kanalı olarak konumlandırılmış. Facebook, bu kadar benimsediği bir içerik üretici için de henüz görmeye pek alışmadığımız bir arayüzle sunumunu yapıyor. Dizi yayıncılığına da girmeye başlayacağının sinyallerini de veren Facebook, videoları episode (bölüm) olarak anıyor ve bir bölümü izlerken yarım bırakırsanız kaldığınız yerden devam etme imkanı tanıyor.

Humans of New York: The Series, 4 yıllık bir çekim sürecinin ve 1200 röportajın ürünü. Her bölüm 20 dakika civarında sürüyor. İlk bölümün teması Time (Zaman) iken 2. bölümde Star (Yıldız), 3. bölümde Home (Ev) ele alınıyor. 4 saat önce yayınlanan 4. bölümün konusu ise Relationships (İlişkiler).

Okurlarına senelerdir büyük keyif veren Humans of New York, şimdi dizi formatında da farklı hikayeler anlatmaya devam ediyor. İzleyicileri ise bu hikayelere bağladığı su götürmez bir gerçek. Humans of New York: The Series’i buradan veya sayfanın altından izleyebilirsiniz.

S1:E1 Time

Premiere episode of the Humans of New York series.Filmed over four years. Taken from 1200 interviews.New York City, one story at a time.

Humans of New York: The Series paylaştı: 28 Ağustos 2017 Pazartesi

S1:E2 Star

Hey everyone! Proud to present the second episode of the HONY Series. Thanks so much for all the awesome feedback. Was up late last night reading the comments. After four years of work, it's been surreal to watch the response. I hope you enjoy the next one. -Brandon

Humans of New York: The Series paylaştı: 28 Ağustos 2017 Pazartesi

S1:E3 Home

Intimate and surprising conversations with strangers on the streets of New York City.

Humans of New York: The Series paylaştı: 6 Eylül 2017 Çarşamba

S1:E4 Relationships

Featuring interviews with couples of all ages, this episode explores the joys and difficulties of being in a relationship.

Humans of New York: The Series paylaştı: 13 Eylül 2017 Çarşamba

Görsel: Humans of New York