Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Göçmenlerin Temel İhtiyaçlarını Karşılayan Kompakt Ev Çözümü

Göçmenlerin Temel İhtiyaçlarını Karşılayan Kompakt Ev Çözümü

Wauben Mimarlık, HomePod isimli tasarımıyla göçmenlerin yemek pişirme, ısınma, yıkanma ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlarına alternatif bir çözüm sunuyor.

Wauben Mimarlık, evsiz göçmenler için boş alanlara yerleştirilebilecek tak ve çalıştır ev çözümü geliştirdi. Küçük görüntüsüne rağmen, bu kompakt yapıdaki evlerin genişliği 0.8, yüksekliği ise 2 metre. HomePod adındaki bu küçük evler, her hangi bir boş alanı; lavabo, tuvaleti, mutfak, duş, ısıtma, soğutma, elektrik gibi diğer yardımcı birimleriyle kendi kendine yetebilen, müstakil bir alana dönüştürüyor.

Göçmenler için tasarlanan bu küçük ama bazı temel barınma ihtiyaçlarını karşılayacak olan evin çağdaş ve ergonomik yapısıyla yürürlükteki yasalara uygun olarak tasarlanmış. HomePod, aynı zamanda enerji tasarrufu yapabiliyor. Örneğin, buzdolabının ürettiği enerjiyi, çeşme suyunu ısıtmak için kullanabiliyor. Kurulumu da çok kolay olan bu evler, 4 bağlantı noktasının birleştirilmesiyle 10 dakika içinde kullanıma hazır hale geliyor. Tasarımcılara göre, HomePod, geleneksel barınaklara kıyasla göçmenlerin barınma ihtiyacından doğan masrafları %80-90 oranında düşürecek.

Görsel: YouTube