Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Floripa Artworks’ün Porselen, Seramik ve Tuval Üzerinde Canlanan Kadınları

Floripa Artworks’ün Porselen, Seramik ve Tuval Üzerinde Canlanan Kadınları

Başak Erdemir'in duygu dünyasındaki kadın figürler tabak, bardak, kanaviçe, seramik ve yeri geldiğinde taşlar üzerinde yer buluyor.

Bigumigu’da da emeği geçen eski yazarlarımızdan Başak Erdemir, simetrik desenler ve minimalist tavırlarla yarattığı kadın figürleri uygulayabildiği her zeminde yaşatarak onlara yeni hayatlar bahşediyor. Floripa Artworks ismiyle yürüttüğü çalışmalarında kadınların farklı karakteristik özelliğini ve kazandığı tüm sıfatları tek bir çehrede buluşturmasına vurguda bulunuyor.

Her insanı, canlıyı ve nesneyi belirli sıfatlarla sınırlandırabilirken kadınları da bu süreçten alıkoymayan insanlığa karşı Başak Erdemir, işlerinde kadınların sahip olduğu farklı ruh hallerini bir noktada buluşturuyor. Saçlar üzerinde uyguladığı desenler tüm bu sıfatlar arasında bir katalizör işlevine kavuşurken kadınlarının pembe yanakları da sevimli, tatlı, şımarık gibi değişken ruh hallerinin arkasına sığınacağı acil çıkış kapısını sembolize ediyor.

Eserlerini genellikle tabak, bardak, bardak altlığı gibi gün içerisinde sürekli yüz yüze kaldığımız eşyalar ve kanaviçe, tuval gibi koleksiyon değeri olan parçalar üzerine işliyor. Şehirden sıkılıp uzaklara gittiğinde ise kadınlarını deniz kenarındaki taşlarla buluşturuyor.

Başak Erdemir’i Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.


"Lily" | Başak Erdemir

A post shared by by Basak Erdemir (@floripaartworks) on🌸🌺🌼 #porcelain #tabak #plate #illustration #illustrasyon #handmade #floripa #floripaartworks #cizim

A post shared by by Basak Erdemir (@floripaartworks) on🌴 #floripaontheroad #beach #illustration #greece #folegandros #sun #nature #summer #doodle #doodleonthebeach

A post shared by by Basak Erdemir (@floripaartworks) on

#floripasokakta #floripaandthecity #floripaartworks #illustration #kadin #cizim #summer #cafe #artistanbul #istanbul

A post shared by by Basak Erdemir (@floripaartworks) on

Görsel: Floripa Artworks

REKLAM