Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Fanta’dan İlk Facebook Timeline Oyunu

Fanta’dan İlk Facebook Timeline Oyunu

Markaların yeni sosyal medya trendlerine nasıl uyum sağladığını izlemek pazarlama alanında çalışanlar için gerçekten önemli. Markaların Facebook ve Twitter'da yaşanan değişikliklere hızla adapte olmaları gerekiyor.

Facebook Timeline'da oyun kurgulayan ilk marka Fanta oldu. Fanta, Facebook sayfasında 29 Şubat'ta bir statü güncellenmesi yaparak bu yılki ekstra günün (Şubat'ın 29'u) tüm zaman tünelinin düzenini bozduğunu ve 4 Fanta karakterinin (Gigi, Lola, Floyd ve Tristan) zaman tünelinde kaybolduğunu açıkladı.

Sayfaya girdiğinizde bu 4 karakterin yerinin bir soru işareti ile birlikte boş olduğunu görüyorsunuz. Fanta, hayranlarına bu karakterlerin hangi yıla gittiklerini anlamaları için ipucu veriyor.

Karakterin kaybolduğu yılın içerisinde karakteri bulup "like" ettiğinizde tekrar günümüzde, kapak resminde yerlerini alıyorlar.

Fantanın bu çalışması, markaların Facebook Timeline'nın getirdiği özellikleri kullanmasına, hayranları için interaktif bir etkinlik yaratmasına ve marka ile etkileşime girmelerine dair başarılı bir örnek.