Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Dua Lipa’nın Yeni Parçasını Kendi Müzik Zevkinle Remiksle

Dua Lipa’nın Yeni Parçasını Kendi Müzik Zevkinle Remiksle

Jaguar'ın Dua Lipa ile geliştirdiği projede Want To şarkısı; dinleyicinin zevkine göre kişiye özel şekilde remikslenebiliyor.

Son dönemin sevilen sanatçılarından Dua Lipa ile Jaguar iş birliği yaparak ilginç bir çalışma ortaya çıkardı. Jaguar’ın kişiye özel geliştirdiği yazılım ve teknolojilerini kullanan projede Dua Lipa’nın Want To şarkısının özel bir Jaguar I-PACE versiyonu hazırlandı. Bunun yanı sıra parça aynı zamanda dinleyene göre de remikslenebiliyor. Böylece her dinleyici, aynı şarkının kendine özel bir versiyonuna ulaşabiliyor.

Dua Lipa, kendi remiksini yaratmak için tamamen elektrikli Jaguar I-PACE kullandı ve aracın akıllı sensörleri Dua Lipa’nın sürüş deneyimini kaydetti. Otomobilin elektrik tüketimi, Dua Lipa’nın hızlanması veya yavaşlaması gibi sürüş farklılıkları gibi veriler toplanarak şarkının yapısını, temposunu ve tonunu yarattı. Bu özel Jaguar versiyon, bugün piyasaya çıkan Dua Lipa albümü Dua Lipa The Complete Collection‘da yer alıyor.

Kişiye Özel Remiksler

Sürücünün kendi versiyonunu yaratmasının yanı sıra müzik severler de bu akıllı remiks yazılımını kullanarak kendilerine özel remikslerini yaratabiliyor. İnternet üzerinde bulunan bu uygulamaya Spotify hesabınız ile bağlandığınızda, özel algoritma Spotify geçmişinizi analiz ederek, sizin verilerinizi topluyor. Böylece sizin zevkinize uygun, kişiselleştirilmiş ve paylaşabileceğiniz bir versiyon yaratıyor. Çalma listelerinizin ortalama temposu, en çok dinlediğiniz müziğin modu ve enerjisi ortaya çıkan remiksi etkileyen öğeler arasında… Spotify kullanmayanlar ise mobil uygulama ile şarkının yeni versiyonunu yaratabiliyor.

dua lipa_jaguar i-pace_bigumigu_2

Amsterdam’daki lansmanda konuşan Dua Lipa, “Jaguar ile yaptığım bu iş birliği müzik ve teknolojinin sınırlarını zorlamak anlamında çok heyecan verici. Hayranlarımın Jaguar sürüş deneyimlerinden yola çıkarak Want To’nun kendilerine has versiyonunu yaratabilecek olmaları müthiş bir şey. Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE sürüş deneyimimden elde edilen verinin müziğimdeki enerjiyi değiştirerek yepyeni bir melodi oluşturması gerçekten inanılmaz.” dedi.

Müzik ve teknolojiye odaklanan bu iş birliği; sürücünün tarzını ve tercihlerini izleyerek deneyimlerini iyileştiren, ayarları buna göre değiştiren Jaguar araç içi teknolojilerini tanıtmayı amaçlıyor.

Görsel: Jaguar Basın Bülteni – Join The Pace