Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Dijital ve TV Yayıncılığının İddialı Buluşması [Cannes Lions 2014]

Civolution ve Brand Networks iş birliği dijitali ve geleneksel yayıncılığı televizyonla senkronize olmuş Twitter reklamlarıyla bir araya getirdi.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

SyncNow reklam platformu, gerçek zamanlı olarak televizyon reklamlarını tespit edip reklamların televizyon yayını sırasında izleyicilerin mobil cihazlarında da eş zamanlı olarak görülmesini sağlıyor. Kuzey Amerika ve Avrupa’dan birçok reklamcı bu şekilde hedef kitleleriyle en çok ziyaret edilen sosyal medya siteleri, mobil uygulamaları ve web siteleri üzerinden gerçek zamanlı olarak bağ kurabiliyor. 

İçerik yönetimi için teknoloji ve çözümler üreten Civolution ve veri güdümlü sosyal medya çözümleri üreten Brand Networks iş birliğine dayanan platformda yapılan kampanya testi bugün Civolution CEO’su Alex Terpstra tarafından Innovation Day kapsamında Cannes Lions’da tanıtıldı. 

Kampanya testi için Omnicom Medya Grubu’nun küresel arama ve sosyal performans ajansı Resolution Media ile çalışılmış. Yaz sezonunda vizyona girecek kapalı gişe filmlerden birini konu alan testin sonucu linke tıklama oranında (“click-through rate” / CTR) kontrol grubuna kıyasla %250 artış ve %32 daha az maliyet içeren bir tablo ortaya çıkmış. Rakip filmlere göre ise CTR’da %204 artış ve %22 daha az maliyet gösteren bir tablo tespit edilmiş. 

Kampanya testi nasıl gerçekleşti? Civolution’ın gerçek zamanlı televizyon reklamlarını tespit etmek için yüzlerce ulusal ve uluslararası kablolu ve televizyon kanalını denetlediği SyncNow servisi Brand Networks’ün Open Signals teknolojisiyle bütünleşerek kapalı gişe film reklamının televizyonda yayınlandığı saniyeler içinde Twitter’dan otomatik olarak reklam alındı. Resolution Media’nın gerçek zamanlı sosyal medya planlama ve satın alma servisi Current@Resolution platformu kullanılarak reklamın içeriği Civolution destekli Open Signals teknolojisi üzerinden aktarıldı. (Buraya bir not: Resolution Media önceden de Facebook’a senkronize edilmiş ilk televizyon kampanyasını yürütmesiyle tanınıyor ve bu kampanyada da büyük bütçeli bir filmin tanıtımı hedeflenmişti.)

SyncNow servisinin işleyişini aşağıda bulunan videodan daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Gelecekte reklamcılığın gittikçe gerçek zamanlı çözümlere dayanacağını belirten Terpstra ve ürün yöneticisi Pim Hertogs ile önceden yapılan röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Ürünle ilgili detaylar burada yer alıyor.

REKLAM