Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Brüksellileri Anıta Çeviren Hologramlar

Brüksellileri Anıta Çeviren Hologramlar

Hızlı tren şirketi Thalys, Brüksel'e olan ilgiyi artırmak için şehir sakinlerini hologram teknolojisi ile insan anıtlara dönüştürdü.

Hızlı tren şirketi Thalys, sık sık yaratıcı reklam çalışmalarıyla gündeme geliyor. Eğlenceli reklam filmlerinin yanı sıra sıra dışı yerleştirmeler ve aktivasyonlarla insanları seyahate teşvik ediyor. Şimdi de turizm anlamında Avrupa’nın pek çok büyük şehrinin gölgesinde kalan bir şehir olan Brüksel’i insanlar için cazip hale getirmek için yenilikçi bir çalışmaya imza attı.

Belçika’nın başkenti Brüksel, bir Paris’inkiler ya da Londra’nınkiler kadar tanınmış anıtlara veya müzelere sahip bir şehir değil. Avrupa’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirleri arasında 12. sırada geliyor. Üstelik 2016 ve 2017’deki terör saldırılarından sonra şehir turizm anlamında ciddi yara aldı. Brüksel seferini duyurmak isteyen Thalys, bu nedenle seferden önce bu şehre dikkat çekmek gerektiğine karar veriyor. Bunu da Brüksel’in önemli anıtları yerine insanlarına ve onların sıcaklığına ve misafirperverliğine odaklanarak yapıyor.

2 Dakikada Yaratılan Hologramlar

Reklam ajansı Rosapark tarafından hazırlanan “Human Monuments” isimli kampanya; hologram teknolojisini kullanarak Brüksel’in insanlarını anıtlara çeviriyor. Bunun için de şehrin merkezindeki Mont des Arts bölgesine bir “Holobooth” yerleştiriliyor ve insanlar içeri davet ediliyor. Holobooth, içerisindeki insanı 360 dereceden tarayarak 2 dakika içerisinde bir hologamını yaratıyor. Bu hologramlar daha sonra kaideler üzerine yansıtılarak, 5 metrelik silüetler olarak görüntüleniyor. Kaideler üzerindeki mesaj ise Brüksel’in gerçek anıtlarının insanları olduğunu söylüyor.

Rosapark kurucularından Jean-Francois Sacco, Brüksel sakinlerinin şehirleri için birer marka elçisine dönüşmesinin insanlara gurur verdiğini belirtiyor. Çalışmanın sadece teknik yanıyla değil; duygusal yanıyla da büyük ilgi çektiğini de ekliyor.16-17 Mart tarihleri arasında hizmete açık olan Holobooth ile yaratılan 500 hologram 3000 ziyaretçi tarafından görülmüş.

brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_5 brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_ brüksel_thalys_rosapark_human monuments_belçika_bigumigu_

Künye:

Reklamveren: Thalys
Reklam Ajansı: Rosapark
Kurucular: Jean-Patrick Chiquiar, Gilles Fichteberg, Jean-François Sacco
Genel Yönetmen: Delphine Drutel
Müşteri İlişkileri Grup Yönetmeni: Aurore Cornen
Müşteri İlişkileri Yöneticisi: Camille Hemet
Müşteri Temsilcisi: Tristan Blondeau
Reklam Yazarı: Nicolas Gadesaude
Sanat Yönetmeni: Julien Saurin
TV Yapımcısı: Thomas Laurent
Yapım: Sovage
Yapımcı: Willy Morrencé
Yapım Yönetmeni: Lorette Delva
Yönetmen: Julian Nodolwsky
Görüntü Yönetmeni: Nicolas de St Quentin
Post Prodüksiyon: Firm
Hologram:Orbis
Yönetmen: Yvan Touhami
Müşteri İlişkileri Yöneticisi: Anthony Damario

Görsel: YouTube