Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

BMW Films, “The Escape” ile Geri Dönüyor

İlki 2001 yılında yayınlanan BMW’nin kısa internet filmi serisi BMW Films, 15. yılında “The Escape”le geri dönüyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

BMW, kampanyanın 15. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak BMW Films’in “The Escape” ile geri döndüğünü duyurdu. 23 Ekim Pazar günü BMWFilms.com adresinde yayınlanacak olan filmde (Otomobil tutkunları ise BMW’den önce davranarak filmin 7 dakika 42 saniyelik versiyonunu YouTube’a yüklemeyi ihmal etmedi) Hollywood yıldızı Clive Owen ise direksiyon başında kamera karşısına geçiyor.

36 saniyelik bir hızlı bakış videosu yayınlanan film serisinde Owen’a I am Sam filminde izlediğimiz yetenekli oyuncu Dakota Fanning, The Walking Dead kadrosundan Jon Bernthal ve The Conjuring filminden hatırladığımız Vera Farmiga eşlik ediyor.

District 9 filminin de yönetmeni olan ve yeni film serisinin senaryosunu da yazan Neill Blomkamp’ın yönetmen koltuğuna geçtiği film kampanyasına beyazperdede iddialı yapımlarla karşımıza çıkan Alejandro G. Inarritu, Ang Lee, Guy Ritchie, Joe Carnahan John Frankenheimer, John Woo ve Tony Scott gibi yönetmenler de dahil olacak.

BMW, The Escape için ilk kampanyanın da yaratıcısı olan ajans Fallon Minneapolis, yaratıcı yönetmen Bruce Bildsten, yetkili prodüktör Brian DiLorenzo, yaratıcı danışman David Carter’la ve Anonymous Content’ten prodüktörler Eric Stern ve Steve Golin’le yeniden bir araya geldi.

BMW Films’in 8 kısa internet filminden oluşan ilk serisi “The Hire” 2001 yılında yayınlanmıştı. Filmlerin 4’ü yönetmen ve yapımcı David Fincher’la çekildi. Ertesi yıl Fallon, Ridley Scott’ın prodüksiyon şirketi RSA Films’le anlaşarak 4 film daha çekti. The Hire, reklamcılık sektöründe bir ikon haline gelerek Cannes Lions’da Titanium Lion ödülünün sahibi olan ilk kampanya oldu.

Görsel: YouTube

REKLAM