Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Beşikten mezara oyun…

Beşikten mezara oyun…

Eger yazilanlarin hepsi gerceklesecek olursa mükemmel bir pc oyunu. 6 asamadan olusan oyunda bir tür “mikrop” 🙂 olarak basliyorsunuz. Ilk önce 2 boyutlu bir alanda pacman tarzi gida alarak büyüyorsunuz, dna puani aliyor ve gelisiyorsunuz. öyle öyle secmis oldugunuz yaratik tipine göre özelliklere bürünüyorsunuz. Daha sonra 3 boyutlu bir hal aliyor oyun. Ilginc olan bir nokta da su, örnegin ince bacakli ama büyük kafali bir yaratik gelistirdiniz, yürümesi ve diger organik hareketleri buna bagli olarak bilgisayar tarafindan hesaplanmakta. Dudaginiz kücük ise, ona göre ses tonunuz degisiyor.

En cok hosuma giden kismi ise, internet üzerinden, en son asamaya yani uzay cagina geldiginizde, diger oyuncularin gezegenlerine gidebilmek oldu. Düsünün, birden yabanci bir yaratik toplulugu geliyor uzaydan. Sanki simdiki hayatta ufolardan bahsettigimiz gibi yani, cok güzel olacigini ümit ediyorum. Newsletter’ e hemen abone oldum.

Bisey daha okudum. Yapimciya sormuslar, bu oyun icin gerekli olan hardware nasil olmali diye, o da (Will Wright): Windows QP, 64 QUBit Intel Quantium Pro CPU, 2 Terabyte DRAM + 256 QBits QRAM, 2,5 litre Polymerese lattice sol stroage ve Geforce 12, 8 GB VRAM, demis. Bende var, cebimde tasiyorum:)