Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Audi A3 Sportback’in Algı ile Oynayan İşi

Reklam filmi, bu yılki Cannes Lions’da öne çıkan sinematografik çalışmalar arasında bulunan The Box ile aynı teknolojiyi kullanıyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Günlük hayatın içinde dijital düzelemeler yaparak insan algısını yönetmenin farklı yöntemleri var. Çağımızın gelişmeleri ise bu yöntemleri geliştirmek ve değiştirmek adına dile getirilmeyen bir yarış içinde. Hologram teknolojileri ile ünlü kişiler, sunumlar, gösteriler aynı anda dünyanın farklı noktalarında canlandırılabiliyor. Tupac, Michael Jackson gibi isimler yeniden sahneye çıkabiliyor. Nokia, Windows Phone serisinin ilk üyesi olan Lumia 800’ün tanıtımında 120 metrelik Millbank Kulesine 4 boyutlu projeksiyon hazırlanmıştı.

Bu yıl Saatchi & Saatchi’nin düzenlediği New Directors’ Showcase oturumunda bir çok yeni yönetmen ve proje tanıtılmıştı. The Box da Bot & Dolly ekibinin ortaya çıkardığı insan algısına küçük oyunlar yapan bir çalışmaydı. İki dijital panelin yatay bir düzlem üzerinde esnek hareket kabiliyetiyle derinlik, yükselik, yerçekimi gibi algılara yönelik görsel destek sunuyor.

Audio yeni otomobili A3 Sportback için İtalyan reklam ajansı Verba ile çalışmış. The Box’da kullanılan teknolojisi otomobil ile birleştiren yapım sade prodüksiyon ile algımızı zorluyor. Filmde kullanılan ekipmanlar geleneksel yöntemlerdeki montaj aşamasında kullanılan görsel efektleri geride bırakıyor.

Ajans: Verba, Milano
Yönetici Yaratıcı Yönetmenler: Michelangelo Cianciosi ve Luca Cortesini
Sanat Yönetmenleri: Daniel Cambò, Marco Giovannoli ve Cristiana Soriano
Metin Yazarları: Luca Bartoli ve Mimmo De Musso
Televizyon Yapımcısı: Alessandro Pancotti.
Yapım Şirketleri: Autofuss, San Francisco ve Indiana Production, Milano.
Yönetmen (Autofuss): Chris Brown
Yaratıcı Teknoloji Uzmanı (Autofuss): Tarik Abdel-Gawad
Tasarım Yönetmeni (Autofuss): Bradley G Munkowitz
Yapımcı (Autofuss): Yovel Schwartz
Yönetici Yapımcılar (Indiana Production): Marta Stella, Dov Mamann ve Marco Cohen
Orijinal Muzik: Sizzer, Amsterdam

Görsel; Vimeo

REKLAM