Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Atık Malzemelerden Anatomik Kalp Heykellerine

Atık Malzemelerden Anatomik Kalp Heykellerine

Teodosio Sectio Aurea'nın, atık malzemelerden yarattığı anatomik kalp heykelleri, Dünya Kalp Günü dolayısıyla “He[art] touch” başlıklı sergide sanatseverlerle buluşuyor.

Mantığın sınırlayıcı etkisi “kalple” aşıldığında, hayal gücü gerçekle harmanladığında gerçekten ilham verici sanat eserleri ortaya çıkabiliyor. Teodosio Sectio Aurea tam da bu yolla çevremizdeki dünya hakkındaki algılarımızı yeniden yapılandırmayı amaçlıyor ve yenilikçi yaklaşımı sayesinde geri dönüşümün başlı başına sanat olabileceğini gösteriyor. Edwige Massart ve Xavier Wynn’in buluntu objelerle yarattığı anatomik kafatası kesitlerini anımsatan bir yaklaşımla, Teodosio da anatomik kalp temasıyla sıra dışı heykeller yaratıyor.

Teodosio Sectio Aurea uzun zamandır çeşitli objelerle gölge temalı çalışmalar üretiyor. Ayrıca kübizm etkisi taşıyan figüratif resimler yapıyor. Yalnızca atık malzemeler kullanarak yarattığı kalp temalı heykel projesi için gölge çalışmalarına ara vermiş. Proje, bazıları steampunk akımını andıran, mekanik görünümlü kalplerden oluşuyor. Eşsiz detaylara sahip bu heykeller sayesinde; eski elektrotlar, metal plakalar, bilyeli rulmanlar, yedek parçalar, elektrikli ekipmanlar ve hayal edebileceğiniz başka pek çok kullanılmış malzeme yeniden hayat bulmuş.

Teodosio Sectio Aurea’nın geri dönüşümle yarattığı heykelleri ve tabloları, Dünya Kalp Günü dolayısıyla 3 Kasım’a kadar Onassis Kardiyak Cerrahi Merkezi Atriyumu’nda “He[art] touch” başlıklı sergide sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Sanatçıyı, Facebook ve Instagram paylaşımları aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Görsel: Teodosio Sectio Aurea
Manşet görseli düzenlenmiştir.