Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Artırılmış Gerçeklikle Snapchat Üzerinden Domino’s Siparişi

Artırılmış Gerçeklikle Snapchat Üzerinden Domino’s Siparişi

Domino's Pizza, Kabaq ile birlikte çalışarak Snapchat için artırılmış gerçeklik lensi hazırlayıp uygulama üzerinden sipariş vermelerini sağladı.

Snapchat, sunduğu lensleriyle artırılmış gerçekliği ilk ve yalın haliyle hayatımıza sokan mecra oldu. Instagram, Facebook ve diğer platformlar bu özellikleri kopyalamadan önce Snapchat’e yeni eklenecek lensler bir gündem konusuydu. Köpek kulaklar, çiçek taçlar, kelebekler, uçan kalpler, yüz değiştirme derken bir anda kendimizi olamayacağımız şekillerde görmeye alıştık. Profil fotoğraflarımız başta olmak üzere kendimizi görme biçimimizi de değiştirdik. Artırılmış gerçeklik kullanan bu lenslerin bir diğer etkisi de markalara yansıdı. Çünkü artık sponsorlu lensler tasarlayarak farklı kampanyalara imza atılabiliyor. Domino’s Pizza da artırılmış gerçeklikte yemek çözümleri sunan Kabaq ile birlikte çalışarak ABD çapında bir günlük kampanyaya kurguladı.

Lensteki pizza gerçeğe dönüşüyor

28 Temmuz’da gerçekleşen kampanya ülke çapında yayınlandı ve Snapchat kullanıcıların için satın alınabilir lens özelliği gördü. Lens açıldığında ön kamerada bir gözlük ve camından yansıyan pizza görünüyor. Arka kameraya geçildiğinde ise kullanıcı karşısında pizza kutusu beliriyor. Kutu açıldığında ise bir pizza çıkıyor ve sipariş vermek için yönlendirme yapılıyor.

Uygulamayı terk etmeden sipariş vermeyi sağlayan bu özellik de Snapchat, artırılmış gerçeklik için kendini sağlam bir konuma almaya çalışıyor. Domino’s Pizza da sipariş alabileceği farklı formatları sürekli olarak denemeye ve genç nesili hedeflemeye devam ediyor. Daha önce de pizza yiyenlere hisse vermiş, otonom pizza kurye aracı ve IFTTT ile pizza yola çıkınca ev elektronikleriyle iletişime geçmesi gibi farklı projelere de imza atmışlardı.

Görsel: Adweek