Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali – İkinci Günün Özeti

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali – İkinci Günün Özeti

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali'nin ikinci günündeki oturumlarla ilgili kısa bilgiler.

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali gün özetlerini, festivalin resmi mobil uygulamasının Turkcell sekmesinden de Bigumigu desteğiyle okuyabilirsiniz. iOS uygulamayı buradan, Android uygulamayı da buradan indirebiirsiniz.

25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde ikinci gününün ilk oturumuThe Journey of Content, Cüneyt Özdemir’in yönetiminde gerçekleşti. Türkiye’de yaratılan dizi, haber, yarışma gibi farklı formatlarda içeriklerin pazarlanması ve yurt dışına satılmasıyla ilgili oldukça ilginç veriler paylaşıldı bu panelde.
//
Büyük dosyaları internet üzerinden gönderme ve alma servisi WeTransfer’in kurucusu Nalden’in oturumu umulandan çok dolu ve de ilham verici geçti. Nalden’ın oturumda özellikle reklamcılara ders vermek zorunda kalmaktan bahsetmesi ve sanatçı işlerini işinin sunumunun kalitesini yükseltmek için kullanıyor olması ilgi çekiciydi.
//
Türkiye Foursquare için en büyük 2. pazar, bu da Foursquare Avrupa direktörü Omid Ashtari’nin oturumunu daha önemli kılıyor. Ashtari, sunumunda Foursquare’in müşteriye ulaşmak adına sunduğu olanaklardan bahsetti.
//
JWT Avrupa Dijital ve İnovasyon başkanı Christophe Cauvy’nin oturumunda inovasyonun tanımı, farklı örnekleri ve yaratıcı sektörde nasıl uygulanabileceği, örnekleriyle aktarıldı.
//
DDB Mudra’nın Hintli ajans başkanı ve yaratıcı yönetmeni Sonal Dabral,reklamcılıkta Hintli Kafası’ndan yani Abartı, gürültü ve dram’dan bahsetti.