Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yaşamdaki LEGO’lu Anlar

Yaşamdaki LEGO’lu Anlar

LEGO, 90. yıl dönümünü her yaştan ve her kesimden insanın LEGO’lu anlarına yer vererek kutluyor.

LEGO, 90. yıl dönümü için insanlara yaştan bağımsız olarak oyunun ve yaratıcılığın değerini hatırlatan yeni bir kampanya hazırladı. Kampanya için yaratılan reklam filmi, “We are all builders” (hepimiz LEGO yapımcısıyız) mesajıyla farklı topluluklardan ve yaşlardan LEGO tutkunlarını selamlıyor.

Oyun ve yaratıcılık her yaşta değerlidir

Film, mühendis veya mimar rollerini üstlenen kişilerin, bir zamanlar yaratıcılıklarını keşfetmeye ve geliştirmeye teşvik edilen çocuklar olduğuna da dikkat çekiyor. Oyun ve hayal gücü, yetişkinlik döneminde insanların duygularını daha iyi ifade etmelerini ve sağlıklı ilişkiler geliştirmelerini sağlayan bir ifade özgürlüğü biçimi olarak tarif ediliyor.

90. yıl dönümü filmi, izleyiciyi LEGO’nun ahşap oyuncak blok üreticisi olarak faaliyete başladığı dönemden popüler kültüre damgasını vurmuş renkli ve yaratıcı setlerine uzanan tarihi boyunca yolculuğa çıkarıyor. Bu 90 yıl içinde nasıl büyüyüp geliştiğini, kendisini yalnızca çocuklar için eğlenceli oyuncaklar tedarikçisi olarak değil, aynı zamanda çağları aşan bir tutku olarak kabul ettirdiğini anlatıyor.

Kampanya, Alicia Keys gibi LEGO’ya katılan yaratıcı isimlerin katılımıyla gerçekleştirilmiş. 90. yıl şerefine LEGO mağazaları da 10 Haziran’dan itibaren çocuklar için oyun alanlarına dönüştürülmüş. Bunlar, LEGO’nun anma töreni için düzenlediği etkinliklerden sadece birkaçı. LEGO’nun baş ürün ve pazarlama sorumlusu Julia Goldin, kampanyanın 30 ülkeyi kapsayan ve 55.000 çocuk ve ebeveynlerini kapsayan bir araştırmadan doğduğunu açıklamış.

LEGO’yla ilgili diğer haberlerimize buradan göz atabilirsiniz.

lego 90 yıl donumu

Görsel: YouTube