Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Toyota, LandCruiser’larla Acil Durum Ağı Oluşturdu

Toyota, Avurstralya’da cep telefonunun çekmediği kırsal alanları LandCruiser arazi araçlarıyla acil durum ağına dönüştürdü.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Toyota Avustralya, orta Avustralya olarak bilinen ve 5 milyon kilometrekarelik alanıyla (Tüm Avrupa Birliği’nin kapladığı alandan daha fazla) ülkenin %65’ini kaplayan çetin şartlarla çevrili, uçsuz bucaksız ve hata kabul etmeyen taşranın insanlar için bazen çok tehlikeli bir hale geldiğini biliyor.

Toyata’nın zorlu yol koşullara göğüs geren güçlü 4×4 otomobili LandCruiser, Avustralya’da en çok tercih edilen, her köşe başında sık sık karşılaşabileceğiniz otomobillerden biri. Toyota, cep telefonları çekmediği için acil durumlarda kimseye ulaşılamayan Avustralya’nın kırsal kesimini daha güvenli hale getirmek için Saatchi & Saatchi Sydney ile birlikte bölgede yaygın olarak, 25 kilometre çapında bir alanda kullanılan LandCruiser’ları acil durumlarda birbirleriyle bağlantı kurabilen bir kablosuz erişim alanı ağına çevirdi.

Wi-Fi, UHF ve DNT (Delay Tolerant Networking) teknolojileriyle donatılan sarı renkli tak-çalıştır özellikli cihaz, 25 kilometre içinde yardım çağrısı yapan insanların Wi-Fi üzerinden yapacakları bu çağrıyı bir LandCruiser’dan diğerine aktarılmasını sağlıyor. Merkez istasyona ulaşan çağrı sonrası yardım ekipleri harekete geçiyor.

Cannes Lions 2016‘da Inovation Lion ödülünün sahibi olan ve “Toyota LandCruiser Emergency Network” (LandCruiser Acil Durum Ağı) adını taşıyan bu hayat kurtaran teknoloji, 2015’in Ağustos ayından beri Avustralya’nın güneyindeki Flinders Ranges’da 50.000 kilometrekarelik pilot bölgede kullanılıyor. Toyota LandCruise acil durum ağı teknolojinin Avustralya’nın başka bölgelerinde, hatta tüm dünyada benzer durumlar için kullanılması planlanıyor.

Künye:

Marka: Toyota Avustralya
Başlık: “LandCruiser Emergency Network”
Ajans: Saatchi & Saatchi, Sydney
Üst Yaratıcı Yönetmen: Mike Spirkovski
Yaratıcı Yönetmen: James Theophane
Yaratıcı Ekip: V Wassim Kanaan, Guy Hobbs
Prodüktör: Michael Demosthenous
Yetkili Yapımcı: Anna Warren
Sanat Yönetmeni: Pierre-Antoine Gilles

Görsel: YouTube

REKLAM