Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Starbucks İşaret Diliyle Sipariş Alabiliyor

Starbucks İşaret Diliyle Sipariş Alabiliyor

Tribal Worldwide İstanbul ve Starbucks Türkiye'nin kampanyası #EldenEle, işaret diliyle Starbucks'ta kişilerin özgürce sipariş vermesini sağlıyor.

Jose Saramago, kitaplarında kurguladığı dünyalarda insanlardan bazı özelliklerini alır ve onların olmadığı bir gerçeklik yaratır. Mesela bir kitabında ölmeyi alır insanlardan. Bir kitabında da görmeyi. Gerçek hayata dönmemiz gerekirse, evet kimse bu hayatta ölümsüz değil. Arzulasak dahi belki de sahip olduğumuzda istemeyeceğimiz bir lanet, bilemiyoruz. Ama görme, duyma, konuşma gibi engellere sahip insanlar var bu dünyada. Onları hayal etmemize gerek yok. Ya da olmayan bir şeyle empati yapmamıza da. Starbucks Türkiye de kalplerde yer edecek ve bilinçlendirmeye itecek bir kampanyayla karşımıza çıkıyor. Müşterilerin işaret diliyle Starbucks’ta özgürce sipariş vermesini sağlıyor.

Kahvenizi İşaret Diliyle Vermek ister Misiniz?

Markaların engelli bireyler için yaptığı işler var. Bunlar sadece marka değerinin artması için değil, ayrıca kişilerin de bilinçlenmesi için önemli. Çünkü 8 milyar insan olarak bu dünyada birbirimizi anlayamadan yaşıyoruz. Hatta anlaştığımızı düşündüğümüz kişileri bulunca bırakmak istemiyoruz, sebebi bu ya zaten.

Bir tweet atan Elif isimli müşterinin dileğini yerine getiriyor bu projeyle Starbuck Türkiye. Tribal Worldwide İstanbul da yaratıcı ajanslığını üstleniyor işin.

Starbucks Türkiye’nin yeni kampanyasında çalışanlarına işaret dili öğretiyor marka. Hatta sadece çalışanlara öğretmekle de kalmıyor. Starbucks’ı seven kişilerin de öğrenebilmesi adına mağazalara işaret dili kartları bırakıyor ve YouTube kanalından kahvenin işaret dilini ilgilenen herkese öğretiyor.

Starbucks İşaret Dili Sözlüğü diye geçen yeni kampanya kapsamında şu ana kadar 6 video yayınlandı. Bu videolar sıcak içecekler, buzlu içecekler, selamlaşma ve karşılama, günlük kelimeler ve frappucino gibi konuları kapsıyor. Videoların sayısı ilerleyen zamanda artacak mı bakalım?

Künye:

Reklamveren: Starbucks Türkiye
Reklam Ajansı : Tribal Worldwide İstanbul
Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmen: Arda Erdik
Yaratıcı Yönetmen Başar Bellisan
Yaratıcı Grup Başkanı: Deniz Çavdar
Sanat Yönetmeni: Zeynep Ordu, Özge Ateş
Reklam Yazarı: Fatma Nur Zeynel, Abdurrahman Gürses, Gözde Keleş
Stratejik Planlama: Can Çalışkan, Pelin Taşçı
Müşteri İlişkileri Elif Mertoğlu, Aydan Kibar, Gizem Bayraktaroğlu
Sosyal Medya Ekibi: Sezgi Karabaş, Eda Yıldırım, Atakan Bostancıoğlu, Gürkan Ateş
Prodüktör : Levend Çağıl

Görsel: YouTube