Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Sahibini Taklit Edip Şekerini Ölçen, İnsülin İğnesi Yapan Oyuncak Bebekler

Sahibini Taklit Edip Şekerini Ölçen, İnsülin İğnesi Yapan Oyuncak Bebekler

American Girl, oyuncak bebeklerine tamamlayıcı olarak sattığı pek çok aksesuarın yanına iğnesiyle, şeker ölçme cihazıyla diyabet setini de ekledi.

Mattel’in alt markalarından olan
American Girl’ün ürettiği oyuncak bebeklerin en önemli özelliği; günümüzün çok ırklı Amerika’sına tek tercih olarak basmakalıp beyaz, sarışın, mavi gözlü oyuncak bebeklere saplanıp kalmaması. Her türlü farklılığı içinde bulunduran 60’tan fazla modelle American Girl’de her kız çocuğu kendine benzeyen bir bebek bulabiliyor, hatta kıyafetini kendi tasarlayabiliyor. American Doll, bu özelliğiyle kullanıcıları arasında önemli bir marka bağımlılığı yaratmış durumda.

Ancak bazı kullanıcılar (kız çocukları) oyuncak bebek benzerleriyle arasındaki bağı artırmak için kendiyle ilgili olmazsa olmaz aksesuarları pakete dahil etmek istiyordu. Bunlardan biri 11 yaşındaki kız çocuğu Anja Busse. BBusse, 2014 Ocak ayında
change.org’ da başlattığı kampanya videosunda kendisinin benzeri olan 2 Amerikan Girl oyuncak bebeğinin önemli bir eksiğinden bahsediyordu: Diyabet kiti.

Mattel, bu ay başından itibaren
change.org’da büyük ilgi gören kampanyayı gerçeğe dönüştürdü ve çevrim içi mağazalarında ve satış noktalarında oyuncak bebekler için diyabetik kit aksesuarının satışına başladı. Kitin içinde insülin iğnesi, insülin pompası, glukometre, insülin kalemi, glukoz tabletleri, tıbbi uyarı kartı ve günlük bulunuyor.

American Dolls insülin kitinin yanında yeni birçok aksesuarı da ürünlerinin arasına katacak. Yeni çıkacak ürünler arasında koltuk değnekleri, işitme cihazları gibi aksesuarlar da var.

Görsel; AmericanGirl, twitter