Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Regl Hakkındaki Her Şey Bu Tabloda: The Moxie Periodic Table

Regl Hakkındaki Her Şey Bu Tabloda: The Moxie Periodic Table

Moxie, The Moxie Periodic Table isimli kampanyasıyla beraber açılan mikrositede farklı konular üzerinden regl hakkındaki tüm sorular için bir bilgi kaynağı oluşturuyor.

Regl dönemi kadınların aylık döngüsünün bir parçası olsa da hala bazı kadınların süreç hakkında yeteri kadar bilgisi bulunmuyor. Yapılan bir araştırmaya göre kadınların neredeyse yarısına yakını ilk adet döneminde neler yaşadığı konusunda bir fikri bulunmuyor. Bir başka araştırmada ise her beş kadından biri regl hakkında konuşurken utandığını veya yargılanmış hissedildiğini ifade ediyor. Regl sırasında spor yapmak gibi egzersizleri erteleyenlerin oranı ise yüzde 29.

Kişisel bakım markası Moxie, kadınları bu sosyal damgalamadan çıkarmak ve utandığı için konu hakkında araştırma yapmayan kişilere bilgi sağlamak amacıyla bir kampanya gerçekleştirdi. TABOO tarafından gerçekleştirilen kampanya ile adet dönemi hakkında güvenilir ve yararlı bilgiler sunuluyor.

Moxie sorularına cevap arayan kadınlara yardımcı oluyor

The Moxie Periodic Table adını verdiği kampanyası ile bir de mikrosite açan Moxie regl sürecine dair her konuya değiniyor. Spor, cinsellik, yemek, müzik gibi farklı konuların ele alındığı sitede adet sürecindeki hisler, düşünceler, çözümler paylaşılırken kişisel bakım hakkında faydalı içerikler sunuluyor. Periyodik tablonun üzerinde yer alan her bir kutucuğun içerisinde konu ile ilgili videolar yer alıyor. Miktositede toplamda 60’dan fazla içerik bulunuyor.

Moxie CEO’su Mia Klitsas 2020 yılında bile konu regl olduğu zaman insanların rahatsız olmasına anlam veremediğini söylüyor. Bu iletişim eksikliğinin kişinin bedenini tanımasını etkileyeceğini vurguluyor. Kampanya da bu durumu değiştirmek amacıyla ortaya çıkıyor. Tamamen sansürüz bir adet dönemi kılavuzu olma özelliği taşıyan tabloda jinekologlar, beslenme ve spor uzmanları da dahil olmak üzere alanlarında uzman kişiler farklı konular hakkında ipuçları veriyor.

The Moxie Periodic Table toplumun ihtiyaçları doğrultusunda gelişecek bir kaynak olarak gösteriliyor. Moxie, kampanyanın yanı sıra Share of Dignity hayır kuruşuyla da bir ortaklık gerçekleştirdi. Devam eden proje Melbourne ve Sydney’de açıkhava reklamlarıyla da destekleniyor.

Künye

Müşteri: Moxie
CEO: Mia Klitsas
Ajans: TABOO
İdari Yaratıcı Yönetmen: Nick Jamieson
Genel Müdür: Matilda Hobba
Yaratıcı Yönetmen: Matt Heays
Metin Yazarı: Claudia Sarosiek
Sanat Yönetmeni: Steph Kitchin
Yapımcı: Christina Meunier
Strateji Yöneticisi: James Mackinnon
Kıdemli Strateji Uzmanı: Tatum Ambler
Strateji Uzmanı: Diva Gattani
Hesap Yöneticisi: Chloe Herbert
Video Prodüksiyon: Magnetiser
PR: Alt/Shift
Site Geliştiricisi: Blackbelt

Görsel: Moxie, thestable