Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Okulun Son Günü

Okulun Son Günü

Orangeaid, hazırladığı kampanyada çocukların geleceği ellerinin arasından kayıp gitmesin diye insanları destek olmaya davet ediyor.

Her çocuk parlak bir geleceği hakediyor ama maalesef hepsi buna sahip olamıyor. Orangeaid, geleceklerinin ve hayallerinin yok olmaması için ihtiyacı olan öğrencilere fon yaratan bir kuruluş. Hazırladığı kampanya ile insanları bu amaca destek olmaya davet ediyor.

Hazırlanan kampanya filminde maddi olanakları kısıtlı bir ailenin en büyük kızı olan Siew Fang’ın hayatına tanık oluyoruz. Hayallerini ailesine destek olmak için ikinci plana atan Fang, omuzlarında boyundan büyük bir yük taşıyor: Okuyor, okuldan arta kalan zamanlarında fırında çalışıp para kazanıyor, kardeşlerine ve babasına bakıyor, evi çekip çeviriyor.

Babasının tek umudu olan genç kız, yıl sonunda okulda edindiği büyük başarıya rağmen, geleceği ve ailesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Yoksulluk ve sorumluluklar onu geleceğinden vazgeçmeye itiyor.

Kampanya filmi, hiçbir çocuğun imkan yetersizliğinden geleceğini kaybetmemesi gerektiğini vurgularken, insanları da ihtiyacı olan öğrencilere destek olmaya çağırıyor.

Gerçek bir hikayeye dayanarak hazırlanan “Last Day of School” (Okulun Son Günü), BBH Singapur imzalı.

Künye:

Ajans: BBH Singapur
Yaratıcı Başkan: Charles Wigley
Baş Yaratıcı Yönetmen: Scott Mcclelland
Yaratıcı Yönetmen: Peter Callaghan
Yaratıcılar: Janson Choo, Germaine Chen, Marcus Yuen, Boo Weiyi, Khairul Mondzi
Planlama: Thomas Wagner
Hesap Yönetimt: Bibiana Lee, Cheryl Cheong
Prodüksiyon Şirketi: Doghouse73 Pictures
Yönetmen: James Lee
Yapımcı: Kim Lim

Görsel; Youtube