Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Mr. Robot ve fsociety SXSW’te! [SXSW 2016]

Geçtiğimiz senenin dikkat çekici yapımlarından Mr. Robot, SXSW'teki alanıyla fsociety'yi Austin'e taşıdı.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

Yapımcılığını USA Network’ün üstlendiği 2015 çıkışlı dizi Mr. Robot, geçtiğimiz yazın en çok dikkat çeken yapımları arasındaydı. Fight Club referanslı karakter tahlilleri, teknoloji dünyasının zayıf halkaları olan hack ve güvenlik konuları ile toplum yaşamına dair önermeleriyle dikkat çekiyor.


İkinci sezonu beklenen dizi, SXSW için de aktivist grup fsociety’nin karargahlarını Austin’e taşımışlar. Devasa bir dönme dolaptan çeşitli oyunlara, serigrafik baskıyla tişört bastırmaya veya birkaç dakikalık molalar için Mr. Robot ve fsociety, 4. Sokak ile Kongre Caddesinin kesiştiği noktada ziyaretçilerini bekliyor. Etkinlik alanıyla ilgili gelişmeler ise #MrRobotSXSW etiketi üzerinden paylaşılıyor.

Etkinlik alanında dileyenler kendi fotoğraflarıyla kurgulanmış fsociety broşürleri hazırlatabiliyor, dileyenler ise Austin’e hiç bakmadığı kadar yukarıdan bakabiliyor. 13 Mart Pazar günü ise Austin Convention Center Ballroom EFG’de gerçekleşecek olan oturumda serinin yaratıcısı Sam Esmail, oyuncu Rami Malek (Elliot Alderson) ve Christian Slater’ın (Mr. Robot) yer alacak.

Görsel; Bigumigu

REKLAM