Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

SXSW 2016’da Parlayabilecek Mobil Uygulamalar [SXSW 2016]

Product Hunt hazırladığı listeyle bu yıl SXSW'in olabilecek uygulamaları derledi.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

SXSW Interactive, dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği olma özelliğiyle yeni uygulamalar geliştiren girişimciler için büyük bir podyum değeri taşıyor. SXSW boyunca popülerlik kazanan mobil uygulama, bir anda birkaç ayda kazanacağı etkileşim ve bilinirliğe bir haftada ulaşabiliyor. Twitter’ın, Foursquare’ın ve nicelerinin bu ivmeyle büyüdüğünü düşünce de SXSW’in değerini anlamak kolaylaşıyor.

Yeni girişimler ve ürünlerin listelendiği mecra Product Hunt’ın etkinlik öncesinde hazırladığı derleme de bu yılın potansiyel yıldızlarına bir ön bakış yapmamızı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl bir anda hayatımıza giren Meerkat‘i ve canlı yayın konusundaki boşluğu dolduruşunu göz önüne alınca bir sene içinde hayatımızdaki değişimi de görebiliyoruz. Ve tabii Twitter’ın kendi Meerkat’ini, yani Periscope’u geliştirmesi ve canlı yayın tahtını ele geçirişi de başlı başına bir analiz konusu da not düşmekte fayda var.

Anchor

Birkaç saniyelik ses kayıtları alarak kolektif internet radyoları hazırlamayı sağlayan etkileşimli ve ses tabanlı bir mobil uygulama. Belirli bir konu çevresinde sohbet etme yönünden bakarsak Scorp’un videosuz hali gibi düşünülebilir.


Chalk

Spontane grup konuşmaları için geliştirilen Chalk, gündemi etkileyen olaylar, gelişmeler veya etkinlikler hakkında çok sesli dialog platformu sunuyor.


Down To Lunch

Down To Lunch, özellikle kalabalık grupların yemek organizasyonlarını kolaylaştırmak ve spontane kararlar yerine toplu bildirim yapabilmek için geliştirildi. Uygulama üzerinden birkaç minik hamleyle bu akşam kimlerin yemeğe müsait olduğunu öğrenebiliyoruz.


Gotta Go!

Komedyen Chelsea Handler yarafından geliştirilen Gotta Go! sıkıldığınız veya kaçmak istediğiniz sosyal topluluklardan tek yön gidiş biletinizi veriyor. Sahte bir SMS gönderimiyle “Çok acil gelmesin” minvalinde bir mesaj iletiyor ve siz de o ortamdan nazikçe uzaklaşabiliyorsunuz.


Peach

CES 2016’nın en çok konuşulan uygulaması olan Peach, sihirli sözcük setlerini kullanarak multimedya destekli bir günlük tutmayı sağlıyor. Bu sırada diğer kullanıcıların günlüğü takip edip etkileşime girebiliyorsunuz.


Roger

Portatif telsizi andıran çalışma mekanikleriyle Roger, iki kişi arasında tekrar dinlenemeyen ve kaydedilemeyen ses kayıtları göndermeyi sağlıyor. Roger, iki eski Spotify mühendisi tarafından geliştiriliyor.


The List App

Herhangi bir şey hakkında liste yapabildiğiniz The List App, arkadaşlarınızı takip etmenizi ve onların listelerini incelemenizi sağlıyor. Bu bir dizi de olabilir, alışveriş listesi de. Ayrıca uygulamanın GIF desteği de bulunuyor.


Tribe

Kısa konuşmalar ve mesajlaşma için geliştirilen portatif telsizin mobil uygulamaya dönüştürülmüş hali olan Tribe, klavye kullanmadan doğrudan video ile sadece ve yenilikçi arayüzüyle dikkat çekiyor.

Görsel; SXSW

REKLAM