Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Mr. Robot İçin Hazırlanan Mobil Mesajlaşma Oyunu

Mr. Robot İçin Hazırlanan Mobil Mesajlaşma Oyunu

Telltale Games, popüler siber güvenlik dizisi Mr. Robot için mobil platformlarda mesaj yoluyla oynanan bir alternatif gerçeklik oyunu geliştirdi.

Psikolojik gerilim türündeki, siber güvenlik ve hacker kültürü odaklı popüler TV dizisi Mr. Robot’un artık bir mobil oyunu var. The Walking Dead ve Game of Thrones gibi milyonları peşinden sürükleyen diziler için de oyunlar geliştiren Telltale Games, NBCUniversal ve Universal Cable Productions ortaklığıyla Mr. Robot’un mobil oyununu hayata geçirdi. Kurgusal bir E-Corp mesajlaşma uygulaması olan oyun, oyunculara dizideki karakterlerle gerçek zamanlı iletişim kurma fırsatı veriyor.

Dizinin bölümlerine verilen isimler gibi (genellikle; .avi ya da .flv gibi video dosya uzantıları kullanılıyor) teknik bir isimlendirmeye sahip Mr. Robot oyunu iOS’da Mr. Robot: 1.51exfiltrati0n.ipa (ipa iOS dosya arşiv formatı) ve Android için Mr. Robot: 1.51exfiltrati0n.apk (Android uygulama dosyaları formatı) şeklinde yer alıyor.

Alternatif gerçeklik oyunu, sevilen TV dizisinin ilk sezonunda geçiyor ve Coney Island’da Fun Society Arcade salonunda yerde bulduğunuz bir akıllı telefonla başlıyor. Dizideki hacker grubu Fsociety’nin buluşma noktası olan bu mekanda bulduğunuz telefonun geniş ölçekli siber suçlar işleyen Darlene karakterine ait olduğunu fark ediliyor. Oyunu, Fsociety tarafından hedef alınan küresel teknoloji şirketi E-Corp’un farklı çalışanlarına mesaj göndererek oynuyorsunuz. Ayrıca Elliot, Darlene ve Cisco gibi karakterlerle de etkileşim kurabiliyorsunuz.

Konuşmalar boyunca, seçimler yapıp kararlar veriliyor. Verilen kararlar ise 1 hafta boyunca oyunun gidişatını ve kaderini etkiliyor. Oyuncular, aldıkları mesajlara karşılık vermek için önceden hazırlanan kalıp mesajlar arasından seçtikleri yanıtları gönderiyor.

Mr. Robot oyunu, iTunes App Store’da ve Google Play’de 8.79 TL karşılığı satın alınabiliyor. Oyunda, uygulama içi satın alma ya da reklam bulunmuyor. Videoda oyunun perde arkasına ait bilgi ve görüntüler bulabilirsiniz.

Görsel: YouTube