Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Kolay Açılamayanların Hikayesi

Kolay Açılamayanların Hikayesi

Dardanel, sektörde bir ilk olan yeni kolay açılan kapaklarını kendini bir türlü ifade edemeyenlerin yer aldığı hikayeler üzerinden anlatıyor.

Sevip de söyleyemediğimiz ya da patronun odasına girip tam zam isteyecekken vazgeçtiğimiz anlar mutlaka olmuştur. Kolay kolay açılamadığımız bu anları esprili bir şekilde ele alan konserve ton balığı üreticisi Dardanel, yeni kolay açılan kapaklarını hayatın içinden hikayelerle birleştiriyor.

Artık kolay açılma vakti

Dardanel’in tüketicilerden aldığı geri bildirimlerin en başında ürünlerin kapaklarının zor açılması geliyor. Bu durum üzerine yoğunlaşan. Ar-Ge ekibi harekete geçerek konservelerin kapaklarını kolay açılır hale getiriyor. Tüketicilerin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden marka, bu değişimi günlük yaşamda herkesin karşılaşmış olabileceği durumlar üzerinden anlatıyor. Bir zamanlar kolay açılan kapaklarının olmadığını ama artık bu durumun sona erdiğini sıcak ve samimi hikayelerle aktarıyor.

Havas İstanbul tarafından yaratılan #kolayaçılıyoruz etiketli iki reklam filmi Dardanel’in yeni kolay açılır kapaklarına vurgu yapıyor. İlk reklam filminde aşkını itiraf edemeyen bir genç bulunurken ikinci reklam filminde tüm cesaretini toplayıp patronundan zam istemeye giden ancak bir türlü açılamayan çalışan yer alıyor. Reklam filmleri televizyonun yanı sıra dijital medya gösterimleriyle de tüketiciyle buluşuyor.

Müşteri

Müşteri: Dardanel
Dardanel İcra Kurulu Başkanı: Mehmet Önen
Dardanel Pazarlama Yöneticisi: Melis Dalgıç
Ajans: Havas İstanbul
Ajans Başkanı: Cüneyt Devrim
Yaratıcı Yönetmen: Ergin Binyıldız
Yaratıcı Ekip: Ahmet Sefer, Eren Altuniş, Muhammet Keskin, Betül Saykan
Prodüksiyon Şirketi: Autonomy
Yönetmen: Ferit Katipoğlu
Yapımcı:  Şafak Sezgin
Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök
Post Prodüksiyon: Tonic

Görsel: YouTube